22. října 2017 13:23 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Kdo byl ve volbách nejprázdnější - Feri, nebo Stropnický?

Dominik Feri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Feri | foto:  Michal Šula, MAFRA

V soutěži o nejprázdnější osobu letošních voleb se nabízí jako favorit Dominik Feri. Mladý politik, který se proslavil především účesem a velkou aktivitou na sociálních sítích. Samozřejmě že jeho obhájci vám řeknou, že celou kampaň velmi pilně „odpracoval“, nicméně to vypadá, že ta přemýšlivá část pražských voličů, která si tak potrpí na kvalitu demokracie, prostě volila maskota.

Pan Feri se politicky ničím neprofiluje, rozhodně ne natolik, aby přeskočil z posledního místa kandidátky rovnou do sněmovny. I když, lze mu připsat nějaký intelektuální výkon: Hlasitě připustil, že program Antibabiš nefunguje. V jeho případě lze ještě čekat a doufat, že se ve sněmovně nějak dokáže vyprofilovat.

To Matěj Stropnický, který po katastrofě své strany naprosto správně a vlastně příkladně rezignoval, se nechal slyšet: „Naše kampaň nudila i mě.“ To je pořádný kopanec do rozkroku nejen všem spolupracovníkům, dobrovolníkům, kteří stranu podporovali, a kolegům ze stranického vedení. Ten pán byl předsedou strany, měl tedy nutně nejen vliv, ale hlavně i podstatné slovo při vymýšlení kampaně. Ono ale zní líbivěji, když řeknete, bylo to hloupé od samého počátku, než když natvrdo konstatujete, zvoral jsem to úplně a nebyl jsem schopen vymyslet kloudnou kampaň. Takže falešným a prázdným politikem těchto voleb je Matěj Stropnický.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz