Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Festival Trutnoff zahájí ekumenická bohoslužba a metalový Boron

Kultura

  12:00
Festival Trutnoff Open Air Festival, který se uskuteční ve dnech 20. až 23. srpna, zahájí ekumenická bohoslužba za doprovodu operního zpěváka Aleše Procházky a nejhlasitější kapela festivalu Boron. Pořadatelé tím poruší zažité pravidlo, že Boron díky své hlasitosti v posledních letech obstarával ranní budíček posledního dne festivalu.

Jakub Toth z kapely Boron na Trutnov Open Air Music Festivalu 2011. foto: Jitka Erbenová

Festival tradičně nezveřejňuje časový program ani rozdělení kapel do jednotlivých dnů. V případě prvního čtvrtečního dne však letos dělá výjimku. Brány areálu Na Bojišti se otevřou v 16:00 a o dvě hodiny později začne program na hlavní scéně. Festival je letos mimo jiné věnován svobodě Ukrajiny a pořadatelé proto budou podle slovanských zvyků první návštěvníky vítat a hostit chlebem se solí a vegetariánským borščem.

Na úvod dále vystoupí Vladimír Mišík s Etc..., Monkey Business a jako hlavní interpret americký zpěvák Matisyahu. Představitel chasidského reggae, vlastním jménem Matthew Paul Miller se v České republice představí poprvé. Ve 20:00 začne také program v Undergroundovém stanu I. M. M. Jirouse, který zahájí Sbor břežanských kastrátů a kapela Hentai Corporation. Vyvrcholením úvodního večera bude jam session, během něhož se propojí ukrajinští Kozak System s cikánskou skupinou Terne Čhave. Závěr programu obstarají The Boom - The Beatles Revival Band.

Hlavní zahraniční hvězdou letošního ročníku festivalu jsou britští The Prodigy, kteří představí své nové album The Day Is My Enemy. Loni v TRutnově vystoupila například  Hlavními hvězdami loňského festivalu Trutnoff Open Air byla písničkářka Patti Smith a španělská politicky orientovaná kapela Ska-P.

Program dalších dnů se návštěvníci dozvědí z Festivalového samizdatu. Na festivalu vystoupí devět desítek kapel včetně britských Prodigy, Subways, metalové Gojiry či noblesního Ondřeje Havelky a horňácké cimbálovky.

Vstupenky na letošní Trutnoff Open Air Festival jsou k dostání na dobírku za 1200 korun, v kamenných předprodejích stojí lístek o sto korun více. Na místě stojí vstupenka 1500 korun. Camp i parkovaní je zdarma. 

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...