Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filmové premiéry: pařba s Jennifer, francouzské hledání a sex na vozíku

Kultura

  18:00
Pět nových filmů vstupuje do českých kin druhý prosincový týden. Zklamáním pro fanoušky bude další pokračování filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, očekávání naopak vyvolává do poslední chvíle před kritiky utajovaná komedie Pařba o Vánocích s Jennifer Aniston v jedné z hlavních rolí. Českou tvorbu zastupuje tento týden dokument Miluj mě, jestli to dokážeš, který se odlehčeným pohledem dívá na problematiku sexuálního života lidí s různými typy postižení.

Jennifer Aniston ve filmu Pařba o Vánocích foto: Reprofoto

Pařba o Vánocích
Americkou komedii natočila režisérská dvojice Josh Gordon a Will Speck a vrhla ji na filmový trh právě v době vrcholících vánočních večírků... Když vedoucímu pobočky jeho upjatá sestra ve funkci generální ředitelky společnosti pohrozí, že jeho pobočku zavře, rozhodne se zachránit situaci velkolepým vánočním večírkem, na kterém by ulovil významného klienta, ale večírek se mu poněkud vymkne z rukou... V hlavních rolích se kromě Jennifer Aniston objeví Kate McKinnon (zámá mimo jiné z pokračování Ghostbusters), Olivia Munn, Jamie Chung nebo Jason Bateman.

Underworld: Krvavé války
Podle dosavadních zahraničních ohlasů se zdá být propadákem další pokračování původně úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války. I v Česku natáčený nový díl sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť.(Falcon)

Akční film natočila režisérka Anna Foerster podle scénáře Coryho Goodmana. Za českou stranu se na filmu podílel například Ondřej Nekvalis jako vedoucí výpravy.

Miluj mě, jestli to dokážeš
Dokument Dagmar Smržové otevírá tabuizované téma sexuální asistence pro hendikepované a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Film se stal vítězem divácké ceny na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Všichni chceme milovat a být milováni. Zdraví nebo nemocní, silní nebo slabí ... Stejně tak Adam a dva Tomášové, hendikepovaní mladíci, jejichž touha po ženské náruči zůstává nenaplněna. Pak se ale rozhodnou to změnit a vydají se na dobrodružnou cestu za vlastním uspokojením... Budeme je litovat nebo jim fandit? Bude nás to pobuřovat, nebo pro ně najdeme pochopení..? Sex a intimní život lidí, kteří nejsou mladí, krásní, svižní a fyzicky schopní, bývá mnohdy považován za něco nemístného, nebo vlastně neexistujícího. Přesto tady je. Režisérka Dagmar Smržová otevírá toto tabuizované téma na příběhu trojice mladíků, kteří se rozhodnou, že se nevzdají své touhy po lásce. Svým filmem demonstruje úskalí, která jim kladou jejich postižení, a dotýká se tak v České republice zatím málo známého tématu sexuální asistence.

Spravedlnost pro mou dceru
V německo-francouzské koprodukci vzniklo drama režiséra Vincenta Garenqa, jehož příběh se začíná odvíjet v roce 1982. Tehdy dostává André Bamberski zprávu o smrti své čtrnáctileté dcery Kalinky. Dívka trávila prázdniny v Německu u matky a jejího nového manžela doktora Krombacha. Brzy vyjdou najevo podezřelé okolnosti její smrti. Chování doktora Dietera Krombacha i podivná pitva vyvolávají řadu otázek. André Bamberski je přesvědčen o Krombachově vině. Začíná zápas o jeho usvědčení, který bude trvat 27 let a stane se jediným smyslem otcova života. V Hlavní roli se objeví jeden z nejznámějších francouzských herců současnosti Daniel Auteuil.

Marguerite a Julien
Milostné drama režisérky Valérie Donzelli vypráví o jednom nevšedním sourozeneckém vztahu překračujícím hranice všeobecně přijímané morálky.
Julien a Marguerite de Ravalet, syn a dcera lorda z Tourlaville, se něžně milují už od dětství. Ale jak rostou a dospívají, jejich náklonnost se stáčí směrem k nenasytné vášni. Společnost, pobouřena jejich aférou, donutí dvojici neschopnou ovládat své city k útěku. Snímek vycházející z původního scénáře Jeana Gruaulta je moderní pohádkou o touze, naději, lásce a smrti.

Jennifer Aniston ve filmu Pařba o Vánocích
Z filmu Pařba o Vánocích
Autor:

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat