Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Havlová točí thriller

Kultura

  9:24
PRAHA - První týden natáčení má za sebou snímek Julia Ševčíka Normal. Jednou z hlavních rolí se vrací před kameru Dagmar Havlová.

Dagmar Havlová.

Dagmar Havlová, Milan Kňažko, Petr Gajdoš - takové je obsazení filmu Normal, který v Praze od 2. dubna natáčí režisér Julius Ševčík. Autor slibuje žánrový snímek, jaký tu dlouho nebyl. Příběh situoval do předhitlerovského Německa. Milan Kňažko v něm ztvární dopadeného mnohonásobného vraha, Pavel Gajdoš, herec Divadla Petra Bezruče, dostal roli ambiciózního obhájce, který chce zpochybnit příčetnost svého klienta. Dagmar Havlové autor ušil roli přímo na tělo, na plátna kin se herečka vrátí jako emocemi zmítaná vrahova manželka.

Julius Ševčík v roce 2005 debutoval velmi současným filmem Restart, který zachycoval jeden hektický den ze života mladé ženy. Teď natáčí dobový psychologický thriller, vyprávět ho chce ovšem moderními prostředky. „Film stojí na vyhrocené konfrontaci odlišných charakterů, lidí s rozdílnými životními zkušenostmi. Klíčovým pocitem diváků by mělo být napětí,“ popsal svůj projekt režisér.

Ke spolupráci si přizval mexického kameramana Antonia Riestru, který jako kameraman druhého štábu nebo asistent kamery sbíral zkušenosti na filmech Amores Perros nebo Frida. „Do Prahy jsem přijel, protože jsem chtěl hledat nové momenty vizuální krásy, a narazil jsem na tenhle štáb,“ vysvětlil Riestra.

Snímek, který vzniká s rozpočtem třiceti sedmi milionů korun, produkuje společnost Axman Productions, na projektu se podílí také německý koproducent. Většina záběrů vznikne v Praze, která se promění v Německo třicátých let, několik natáčecích dní stráví štáb v Hamburku. Společnost Bontonfilm chystá Normal do kin na leden příštího roku.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat