Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jan Komínek si v seriálu o Mattonim nezahraje. Vadila kofola

Kultura

  16:37
Nový seriál ČT o zakladateli firmy Mattoni a politikovi Heinrichu von Mattonim, který se začal natáčet před pár dny, změnil na poslední chvíli obsazení. Původně plánovaný nejmladší představitel titulní postavy Jan Komínek byl odvolán, protože koproducentovi seriálu, kterým jsou Karlovarské minerální vody, zřejmě vadila jeho přítomnost v reklamě na konkurenční nápoj.

Jan Komínek v reklamě na kofolu. foto: Reprofoto

O změně obsazení informoval dnes server iDnes. V rozhovoru pro jmenovaný server Komínek prohlásil: „Karlovarské minerální vody si prý nepřejí, abych hrál zakladatele filmy Mattoniho, protože jsem byl v reklamě na Kofolu. Nečekal bych takové jednání od veřejnoprávní stanice, ale hrbit se před nimi nehodlám.“

Josef Abrhám a Jiří Bartoška při natáčení seriálu Já, Mattoni

V reklamě na Kofolu hrál Komínek už před více než rokem, přesto jeho účast v seriálu, který se na obrazovkách televize objeví až v průběhu roku 2016, není zřejmě pro koproducenta - Karlovarské minerální vody - žádoucí. Podle stanoviska České televize má koproducent na výhrady k obsazení právo a je na televizi, zda je zváží, což v tomto případě udělala. A to i přesto, že Komínek už měl s ČT podepsanou smlouvu. Kdo Komínka v jeho roli nahradí, zatím ČT neoznámila. „V tuto chvíli ještě není na danou roli uzavřena žádná nová herecká smlouva,“ říká Alžběta Plívová, mluvčí ČT, pro Lidovky.cz. Ohledně stávající smlouvy s Janem Komínkem se Plívová za ČT vyjádřila pouze v tom smyslu, že „od smlouvy stávající bude odstoupeno v souladu s možnostmi, které udává“.

Konečné rozhodnutí bylo na ČT, říká zástupce KMV

Podle vyjádření Pavla Nováka, mediálního zástupce společnosti společnosti Karlovarské minerální vody je role této společnosti jako minoritního koproducenta seriálu Já, Mattoni, je pouze konzultační. „Během příprav seriálu jsme byli seznámeni s výběrem kandidátu na jednotlivé herecké role, k nimž jsme se v souladu se smlouvou vyjádřili. Konečné rozhodnutí o hereckém obsazení pak bylo plně v kompetenci majoritního koproducenta, jímž je Česká televize,“ říká Novák. „Seriál Já, Mattoni je aktuálně jediný seriálový projekt, na kterém pracujeme,“ dodává Novák.

Josef Abrhám a Jiří Bartoška.

Přes své mládí (nar. 1994) je Komínek už zkušeným seriálovým a televizním hercem. Objevil se v roce 2005 v seriálu  Ulice, poté následoval např. seriál Ať žijí rytíři, Cesty domů, nebo pohádka Dvanáct měsíčků (2012). Aktuálně je na obrazovkách seriál Svatby v Benátkách (2014).

Režisérem seriálu je Marek Najbrt (Protektor, Polski film), který do hlavních rolí obsadil Jiřího Bartošku a Davida Švehlíka. V dalších rolích se objeví Ondřej Malý, Josef Abrhám či Vojtěch Dyk. První klapka seriálu s názvem Já, Mattoni padla v pátek 3. října, natáčet se bude přibližně rok, kromě českých lokací zřejmě také ve Vídni nebo Salzburgu. Na obrazovky se Mattoniho příběh dostane na podzim 2016.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!