Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejpopulárnější osobností televize je moderátor Voříšek

Kultura

  22:58
PRAHA - Absolutním vítězem 18. ročníku televizní ankety popularity TýTý za rok 2008 se s největším počtem hlasů stal moderátor televizního zpravodajství Novy Karel Voříšek. Navíc obhájil i loňské prvenství v kategorii osobnost televizního zpravodajství. Nejoblíbenějším seriálem se stala Ordinace v růžové zahradě, kterou vysílá rovněž Nova. Anketu TýTý vyhlašuje tradičně časopis Týdeník Televize.

Karel Voříšek vyhrál cenu TýTý pro nejpopulárnější osobnost TV foto: ČTK

Kategorii zpěváků vyhrál čtyřiatřicetinásobný Zlatý či Český slavík Karel Gott, který v této kategorii vítězí pravidelně od vzniku ankety v roce 1991. Překvapením naopak skončila kategorie zpěvaček - vyhrála ji Iveta Bartošová. "Fakt jsem to nečekala," přiznala po převzetí tradiční ceny pro vítěze jednotlivých kategorií TýTý - zrcadla z dílny výtvarníka Kurta Gebauera. Loňská vítězka Lucie Bílá letos skončila třetí.

V mužské a ženské herecké kategorii zvítězili Hana Maciuchová a Rudolf Hrušínský, kteří spolu hrají v seriálu Novy Ulice. Maciuchová anketu vyhrála i loni, kdy se navíc stala jejím absolutním vítězem s největším počtem hlasů. "Slast," reagovala na letošní úspěch.

Ve sledované kategorii pořad roku zvítězila stejně jako loni zábavná soutěž televize Prima Hádej, kdo jsem!. Čtyři soutěžící, aktéři seriálu Primy Velmi křehké vztahy, v ní hádají, jakou profesi vykonává pozvaný host. Jako prémii má hádající čtveřice s páskami na očích uhádnout, která celebrita přišla na návštěvu do studia.

Vítězství v kategorii televizní publicistiky obhájil novinář a moderátor Václav Moravec z Česká televize. Osobností televizní zábavy se stal herec Martin Dejdar, který slaví úspěchy jako metalista Ozzák v seriálu televize Nova Comeback. Dejdar při přebírání ceny připomněl, že už ji dostal před deseti roky - tehdy jako bavič. Letos se stal, jak uvedl, osobností, takže "progres je veliký".

Diváci dnes večer svými hlasy rozhodli i o titulu Objev roku. Stala se jím herečka Dana Batulková, kterou nominovala Česká televize. Batulková s tanečním partnerem Janem Onderem vyhrála loňskou, třetí řadu soutěže StarDance...když hvězdy tančí, kterou Česká televize vysílala. Kromě toho ji diváci znají i ze seriálu Novy Comeback.

Do Dvorany slávy byla letos uvedena herečka Jiřina Jirásková, jejíž herecký rejstřík sahá od distingovaných dam z lepší společnosti až ke svérázným komediálním postavám. Celý svůj herecký život zasvětila Divadlu na Vinohradech, jehož členkou je už 57 let a v 90. letech byla i jeho ředitelkou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat