Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sex a rozchody. Autorka Normálních lidí Sally Rooneyová vydá v září nový román

Kultura

  18:00
LOS ANGELES - Příběhy čtyř lidí zažívajících sex, lásky i zklamání. Román Beautiful World, Where Are You (Kde jsi, krásný světe) vyjde v anglickém originále již 7. září. Podle románu Sally Rooneyové společnost Hulu uvedla úspěšný seriál Normální lidi.

Seriál Normální lidí (Normal People) je hit. foto: HULU/HBO

Spisovatelka Alexe potká skladníka Felixe a požádá ho, aby s ní odjel na prázdniny do Říma. Dubliňanka Eileen si začne po krušném rozchodu flirtovat se svým kamarádem s dětství Simonem. Všichni jsou mladí, nespoutaní a toužící po citech. Jejich osudy se ale rozvíjejí jinými linkami. 

Seriál Normální lidí (Normal People) je hit.
Seriál Normální lidí (Normal People) je hit.

„Nemůžu se dočkat, až se ponořím do knih a všech těch barvitých postav, které svým vzácným talentem dokáže Rooneyová napsat. Vidina toho, že její třetí román vyjde již letos, je skvělá. Jaký dar v roce 2021,“ uvedla například vedoucí maloobchodní sítě knihkupectví Waterstones Kate Skipperová.

Sally Rooneyová se stala mezinárodní senzací už svým prvním románem Rozhovory s přáteli (česky 2019, Argo). Skutečným trhákem se stala ale až druhá kniha Normální lidi (česky 2020, Argo). Ta byla dokonce nominována na Man Bookerovu cenu a vyhrála Costa Award za nejlepší román roku.

V roce 2020 Normální lidi do seriálové podoby přetavila britská BBC Three ve spolupráci se streamovacím gigantem Hulu. V hlavních rolích zamotaného milostného příběhu se představili Daisy Edgar-Jonesová a Paul Mescal. V Česku má vysílací práva na Normální lidí společnost HBO. 

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat