Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěstí zdraví aneb Tak trochu vánoční píseň. Ondřej Ruml představuje nový videoklip

Kultura

  18:00
Ondřej Ruml vyrazil na One Man Show Tour Nahubu, na kterém připomene i svoje vůbec první album Proměna (2010). Dnes také představuje klip k písni Štěstí zdraví aneb Tak trochu vánoční píseň ze svého aktuálního alba Nahubu.

Zpěvák a herec Ondřej Ruml. foto: Ondřej Ruml

One Man Show Nahubu postavil Ondřej Ruml na skladbách ze svého alba Nahubu, na kterém nehraje jediný hudební nástroj, všechny zvuky vytváří svými hlasivkami a tělem. Naživo potvrzuje svoje pěvecké a výrazové schopnosti, svoji muzikálnost a bohatou výrazovou škálu. Jediný doprovod mu dělá jen jeho looper.

Kdo nemá Filipa, tak může být alespoň s ním. V komedii se představí Ondřej Ruml

K turné vydal Ondřej v reedici pro své fanoušky ještě svoje debutové album Proměna. Už v době prvního vydání (2010) zaujalo uměleckou kvalitou. Umělec na něm prokázal svou multižánrovost a dal jasně najevo, ve kterých vodách se cítí doma. Vychází z jeho oblíbených stylů, takže se skladby pohybují mezi různými žánry. „Rozhodl jsem se tehdy, že svou první desku natočím tak, aby se líbila hlavně mně. Nikdy jsem nebyl žánrově vyhraněný a ani deska taková úplně není. Mísí se na ní prvky jazzu, popu, swingu i country. Moc se mi líbí například použití pedal steel guitar v písni Pán, kterou skvěle natočil Josef Štěpánek. Také Luboš Novotný z kapely Druhá Tráva nahrál překrásný dobrový part v písni Když se stmívá. Velkou radost mám i ze saxofonu Františka Kopa v písni Úsměv,“ komentuje album Proměna Ondřej Ruml.

Album je z velké části autorským dílem Ondřeje Rumla a hudebního producenta Patricka Karpentski. Dále svými nápady přispěli také Ivo Viktorin a Jan Bálek. Kromě svých textů nazpíval texty svých oblíbenců jako Oskara Petra, Pavly Milcové, Bogdana Trojaka či Alice Bauerové. Na albu se jako hosté podílely ještě Beata Hlavenková a Lucia Šoralová.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat