Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vinnetou se vrací. Nová série bude mít v prosinci premiéru v televizi RTL

Kultura

  11:58
Legendární příběh Karla Maye o indiánském náčelníkovi Vinnetouovi a jeho bílém kumpánovi Old Shatterhandovi se dočkal další verze. Pro německou televizi RTL ho jako třídílnou sérii natočil režisér Philipp Stölzl. Podívejte se na trailer.

Wotan Wilke Möhring a Nik Xhelilaj jako Old Shatterhand a Vinnetou, 2016. foto: Reprofoto

Do hlavní role obsadil režisér Nika Xhelilaje - albánského herce, který si debut odbyl po boku Ani Geislerové v koprodukčním filmu Smutek paní Šnajderové. Xhelilaj (33) se dále objevil ve filmech Real Playing Game (2013), Albánec (2010) a Žít! (2009).

Roli Old Shatterhanda si zahraje Wotan Wilke Möhring (49). Sama Hawkinse ztvární Milan Peschel, roli Nšo-či získala mexická herečka Iazua Larios, známá z filmu Mela Gibsona Apocalypto.

Režisér Philipp Stölzl na sebe zatím nejvýrazněji upozornil dramatem Ranhojič (2013) s Benem Kingsleym v hlavní roli. Na filmu spolupracoval se scénáristou Janem Bergerem, který se podílel rovněž na nové verzi Vinnetoua.

Postava Vinnetoua se poprvé objevila v knize Karla Maye z roku 1875 Old Firehand, která se v přepracované podobě stala částí druhého dílu románu Vinnetou (třetí díl vyšel v roce 1893, čtvrtý roku 1910).

Patrně nejslavnější filmovou adaptací se stal film z roku 1962 Poklad na Stříbrném jezeře. V tomto a několika následujících filmových zpracováních mu propůjčil tvář francouzský herec Pierre Brice (1929 – 2015), Old Shatterhanda si zahrál Lex Barker (1919 – 1973. V 60. letech byla natočena volná pokračování Vinnetou – Rudý gentleman (1964) aVinnetou – Poslední výstřel (1965). V roce 1998 vzniklo další pokračování Vinnetou se vrací, ke kterému scénář napsal představitel hlavní role Pierre Brice.

Autor:

Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu
Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu

Sdílejte příběhy o randění, sexu nebo lásce a vyhrajte dva lubrikační gely pjur WOMAN ve dvou variantách, které zaručí tu nejdivočejší noc....

Mohlo by vás zajímat