Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Začíná Rock for People. Vystoupí Massive Attack, Vypsaná fixa či The Offspring

Kultura

  7:45
HRADEC KRÁLOVÉ - Ve Festivalparku v Hradci Králové v neděli začíná 22. ročník festivalu Rock for People. Jedna z největších tuzemských hudebních akcí nabídne bezmála 200 koncertů i jiných projektů. Třídenní program představí zahraniční hvězdy v čele s Massive Attack, The Offspring, Bullet for My Valentine nebo Five Finger Death Punch.

Massive Attack foto: Reprofoto

V Ostravě to rozjedeme, celé pódium bude naše, slibují Nothing But Thieves

První festivalový den se návštěvníci mohou těšit na memphiské rockery Skillet či švédské Royal Republic. Vystoupí i zástupci domácí scény, jako například Vypsaná fixa, premiérově na Rock for People přijede Richard Müller. Na Šapitó stage začne už ve 14:00 electroswingový večírek, jehož dramaturgie se na přání organizátorů ujala kapela Mydy Rybycad. Programy na obou hlavních pódiích završí taneční party.

Návštěvníci se do festivalového areálu dostanou kyvadlovou dopravou z autobusového a vlakového nádraží. Policie v souvislosti s festivalem posílí hlídky. V okolí letiště budou muset řidiči počítat s dopravním omezením.

Hlavními hvězdami loňského Rock for People v Hradci Králové byly kapely Faith No More a Bastille. Pořadatelé za tři dny zaregistrovali přes 27 tisíc návštěvníků.

Autor: