• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Tábory hlásí téměř vyprodáno. Po dvojích prázdninách s covidem v zádech je o...

Tábory hlásí téměř vyprodáno. Po dvojích prázdninách s covidem v zádech je o táborové zážitky o to větší zájem, a to i navzdory zdražení. | foto: Petr Topič, MAFRA

Premium

Doporučujeme

Čas na objednání dětských prázdninových táborů se krátí. Ceny rostou, kolik si připlatíte?

Orientace
  •   5:00

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč
Prázdniny už klepou na dveře a s nimi i čas letních táborů. Covidová omezení, která je komplikovala v minulých dvou letech, už jsou naštěstí minulostí, problémem ale mohou být vyšší ceny. Kolik dětí se letos na tábory chystá a co je všechno čeká?

„Naše ‚táborová flotila‘ eviduje mimořádný zájem dětí a rodičů,“ ujišťuje Václav Vaněček, hlavní vedoucí sdružení TOP-tábory, jednoho z největších organizátorů letních táborů u nás. „Na všech čtyřech táborech – Nový Řadov, Eldorádo, Pražanka a Nežárka – už máme v součtu přihlášeno bezmála čtyři tisíce táborníků. Z tohoto pohledu se tedy letošní sezona zatím řadí mezi ty nejúspěšnější,“ pochvaluje si. Některé z celkem sedmnácti běhů na jejich táborech už byly na začátku května vyprodané, především Eldorádo na Rakovnicku, které láká na vyhřívaný bazén.

Zdá se tedy, že zájem dětí je letos poměrně velký, možná i proto, že nemusí dokládat negativní testy ani se obávat toho, že tábor bude kvůli covidu předčasně rozpuštěn. „Pevně věříme, že po dvou náročných letech už budou tábory konečně opět bez jakéhokoliv testování, certifikátů či nejrůznějších dalších omezení a komplikací, které vyplývaly z pandemické situace,“ dodává Václav Vaněček.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor: Martina Oplatková