Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novozélandští vědci našli v tulení stolici USB klíč se snímky

Věda

  5:11
WELLINGTON - Nečekaného nálezu se dočkali novozélandští vědci - ve vzorku tulení stolice nalezli funkční USB klíč s fotografiemi a videi z dovolené. Paměťový klíč obsahoval mimo jiné video, na němž si samice tuleně hraje s mládětem. Odborníci pomocí analýzy výkalů těchto „žraloků Antarktidy“ v novozélandských vodách vyhodnocují jejich zdravotní stav a sledují, čím se živí.
Tuleň (ilustrační foto)

Tuleň (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Zmrazený vzorek byl před rozmrazením rok skladován. Odevzdal jej veterinář, který monitoruje nezdravě vypadajícího tuleně leopardího na jedné z pláží novozélandského Jižního ostrova. „Na to, kde se (zařízení) našlo, je v dobrém stavu,“ komentoval nález výzkumný ústav NIWA.

05.února 2019 v 03:27, příspěvek archivován: 11.února 2019 v 15:12

VIDEO: NIWA is searching for the owner of a USB stick found in the poo of a leopard seal? Recognise this video? Scientists analysing the scat of leopard seals have come across an unexpected discovery ? a USB stick full of photos & still in working orde

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

NIWA is searching for the owner of a USB stick found in the poo of a leopard seal… Recognise this video? Scientists analysing the scat of leopard seals have come across an unexpected discovery – a USB stick full of photos & still in working order! https://t.co/2SZVkm5az4 https://t.co/JLEC8vuHH0

Vědci USB klíč nejprve několik týdnů sušili. „Je velmi znepokojující, že tato úžasná antarktická zvířata v sobě mají plasty jako v tomto případě,“ uvedla dobrovolnice Jodia Warrenová. Majitel záhadného paměťového klíče zůstává neznámý a výzkumný ústav NIWA se ho pokouší najít.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!