Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Popkultura

Brutální Hra na oliheň bude hitem Halloweenu. Prodeje tenisek soutěžících vylétly o 7800 procent

Korejský seriál Hra na oliheň (2021). foto: Netflix

Popularita seriálu i jednoduché kostýmy zapříčinily, že je Hra na oliheň hitem letošního Halloweenu. Poptávka je tak obrovská, že se bílé tenisky od firmy Vans, jež mají v seriálu všichni účastníci, prodávají o 7800 procent lépe než před premiérou .
  5:00
Stařec Il-Nam nemá na záznamu z kamery žádnou barvu, ačkoliv ho panenka vidí...
Korejský seriál Hra na oliheň (2021).

Song Ki-hun (Lee Jeong-jae) je dokonalým archetypem Puškinova zbytečného člověka. Je mu hodně přes třicet, žije u matky, má dluhy a se svou malou dcerou z rozpadlého manželství nemá zrovna ideální vztah. Když se mu naskytne příležitost vydělat si nemalé peníze účastí v soutěži, rozhodne se chytit příležitost za pačesy. Nevědomky se ale upsal něčemu, co místo AZ kvízu připomíná systematická jatka.

Firmy se často potýkají s nedostatkem zboží na Halloween a Vánoce, stavem, který jen prohloubila covidová krize. Americká obuvnická společnost Vans určitě ještě před nedlouhou dobou netušila, že příčinou jejího nedostatku bude překvapivý seriálový hit z Jižní Koreje.

Účastníci titulní hry nosí v seriálu bílé nazouvací tenisky, notně podobné právě těm od značky Vans. Firma hlásí, že od uvedení seriálu vzrostla poptávka po této obuvi o celých 7800 procent. 

Nazouvací tenisky v seriálu.

Nazouvací tenisky v seriálu.

Bílé nazouvací tenisky značky Vans.

Bílé nazouvací tenisky značky Vans.

Ve prospěch halloweenské oblíbenost Hry na oliheň kromě načasování hovoří i jednoduchost kostýmů. Účastníkům stačí zelené bundy a bílé tenisky, dozorcům rudý overal a poněkud specifická maska, jež se dá ale za pár drobných sehnat na kterémkoliv z webových obchodů.

Podobným trendem byly v uplynulých letech i kostýmy inspirované seriálovým hitem Papírový dům (La casa de papel). Ve španělském příběhu o loupeži v madridské mincovně na sobě parta antihrdinů-lupičů má červené overaly a jednoduché obličejové masky s obličejem malíře Salvadora Dalího. 

Seriál Papírový dům (2017-). Tvůrce: Álex Pina.

Seriál Papírový dům (2017-). Tvůrce: Álex Pina.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG PRO KOMPOZITY Praha-východ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Mohlo by vás zajímat