Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

5 NEJ: Co baví autora Rádiovky a Českého klínu Žampacha

Design

  7:00
Designéra Martina Žampacha nezajímá jen sklo, se kterým často pracuje, a které ho v Čechách proslavilo. Ve svých pěti nej prozrazuje, že má rád auta a ravioli.

Rádiovka foto: Martin Žampach

Jako NEJLEPŠÍ UDÁLOST poslední doby bych vyzdvihl AUTO(R) AUTOMOTIVE DESIGN CONFERENCE v Záhřebu v Chorvatsku. Byla tam spousta zajímavých přednášek nejen o automobilovém designu. Je fajn, když se trochu odkryje nějaká osobnost stojící za designem toho či onoho automobilu, protože jinak je to odvětví dost anonymní.

Ilustrační foto.

NEJCHYTLAVĚJŠÍ PÍSEŇ, která mi stále zní v hlavě, je TU CAFÉ: NOISE OF HUMAN ART

NEJZAJÍMAVĚJŠÍM MÍSTEM je pro mě několik industriálních VÝROBNÍCH ZÁVODŮ, do kterých jsem se v poslední době dostal. Je to ohromující, sledovat různé výrobní procesy. Pro mě jako designéra je velmi důležité vědět do detailu, jak se co vyrábí.

Ilustrační foto.

NEJVTIPNĚJŠÍ HLÁŠKA? No tak URČITĚÉÉÉÉÉ.

NEJCHUTNĚJŠÍ JÍDLO jsem měl v Osterii al Galli na Letné, RAVIOLI plněné rikotou a rukolou s grilovanými cherry rajčátky.

MARTIN ŽAMPACH

Mladý český designér, jehož práci jste mohli vidět na Designbloku, DesignSUPERMARKETU a mnoha výstavách, rád pracuje se sklem. Jeho nadčasové a velmi vtipné produkty si pohrávají s významy slov i s českou náturou. Kromě vlastních kolekcí navrhuje i ocenění a trofeje. Jeho jméno se neztratí ani za hranicemi České republiky, pracovní zkušenosti sbíral v USA, Španělsku, Brazílii i ve slavném ruském studiu Art Lebedev. Nyní bedlivě očekáváme jeho kolekci pro Kavalierglass.

Martin Žampach

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!