14. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

5 NEJ: Co baví autora Rádiovky a Českého klínu Žampacha

Rádiovka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rádiovka | foto: Martin Žampach

Designéra Martina Žampacha nezajímá jen sklo, se kterým často pracuje, a které ho v Čechách proslavilo. Ve svých pěti nej prozrazuje, že má rád auta a ravioli.


Jako NEJLEPŠÍ UDÁLOST poslední doby bych vyzdvihl AUTO(R) AUTOMOTIVE DESIGN CONFERENCE v Záhřebu v Chorvatsku. Byla tam spousta zajímavých přednášek nejen o automobilovém designu. Je fajn, když se trochu odkryje nějaká osobnost stojící za designem toho či onoho automobilu, protože jinak je to odvětví dost anonymní.

Honda Concept C na autosalonu v Pekingu

Ilustrační foto.

NEJCHYTLAVĚJŠÍ PÍSEŇ, která mi stále zní v hlavě, je TU CAFÉ: NOISE OF HUMAN ARTNEJZAJÍMAVĚJŠÍM MÍSTEM je pro mě několik industriálních VÝROBNÍCH ZÁVODŮ, do kterých jsem se v poslední době dostal. Je to ohromující, sledovat různé výrobní procesy. Pro mě jako designéra je velmi důležité vědět do detailu, jak se co vyrábí.


Porcelánka - ilustrační foto.

Ilustrační foto.


NEJVTIPNĚJŠÍ HLÁŠKA? No tak URČITĚÉÉÉÉÉ.NEJCHUTNĚJŠÍ JÍDLO jsem měl v Osterii al Galli na Letné, RAVIOLI plněné rikotou a rukolou s grilovanými cherry rajčátky.


MARTIN ŽAMPACH


Mladý český designér, jehož práci jste mohli vidět na Designbloku, DesignSUPERMARKETU a mnoha výstavách, rád pracuje se sklem. Jeho nadčasové a velmi vtipné produkty si pohrávají s významy slov i s českou náturou. Kromě vlastních kolekcí navrhuje i ocenění a trofeje. Jeho jméno se neztratí ani za hranicemi České republiky, pracovní zkušenosti sbíral v USA, Španělsku, Brazílii i ve slavném ruském studiu Art Lebedev. Nyní bedlivě očekáváme jeho kolekci pro Kavalierglass.


Martin Žampach

Martin Žampach


ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.