Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

5 NEJ studia LLEV: Kde mají nejlepší cheesecake a co je nej na neděli

Design

  7:00
Eva a Marcel Mochalovi ze studia LLEV prozrazují, kde pořídíte nejlepší domácí cheesecake, jaký je rozdíl mezi bramborovými plackami v Turnově a v Ostravě a s jakou písní se jim dobře řídí auto.

Studio LLEV foto: Archiv LLEV

NEJCHYTLAVĚJŠÍ PÍSEŇ, která nám zní stále v hlavě, je od KINGS OF CONVENIENCE – Know How. A to nejen proto, že v ní jako host zpívá Feist. S touto písní se nám tak nějak lépe žije, pracuje, řídí auto, hostí přátelé.... Ale návštěvy se bát nemusejí, posloucháme i jinou hudbu. : )

NEJCHUTNĚJŠÍ JÍDLO jsou pro nás dvě jménem stejná a přitom tak rozdílná jídla. Milujeme BRAMBOROVÉ PLACKY. Až na to, že pro nás z Turnova jsou to placky z vařených brambor, které podáváme se studeným mlékem a pro Evu jsou to placky ze syrových brambor a studené mléko k tomu nepije ani omylem. Tedy máme rádi bramborové placky a bramboráky, kterým se v Ostravě říká bramborové placky. Snad nám rozumíte.

Ilustrační foto

NEJVĚTŠÍ RADOST máme z UPŘÍMNÝCH LIDÍ A JEJICH ÚSMĚVU.

Ilustrační foto

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MÍSTO je místem, které existuje jen v naší imaginaci a KAM SE JEDNOU PŘEMÍSTÍME. A kromě těchto představ jsou pro nás důležitá utajená tichá místa v lesích Českého ráje a klidná i dramatická mořská pobřeží Skandinávie.

Ilustrační foto

NEJLEPŠÍ POČTENÍ poslední dobou nacházíme v rozečtené knize 1Q84 od Haruki MURAKAMI a v Noční hlídce od Sarah WATERSONOVÉ.

Haruki Murakami

Naše OSOBNÍ NEJ je SETKÁNÍ S PŘÁTELI a NEDĚLNÍ NICNEDĚLÁNÍ.

Ilustrační foto

NEJCHUTNĚJŠÍ SLADKÉ JÍDLO je pro nás domácí CHEESECAKE s čerstvými jahodami a sladké dezerty z restaurace Secret of Raw v Seifertově ulici 13 na Praze 3, www.secretofraw.cz

Ilustrační foto

NEJVĚTŠÍ DÍKY poslední dobou patří všem DOBRÝM NÁHODÁM, které nám umožnily dělat na krásných projektech.

LLEV

Manželé z Českého ráje Eva a Marcel Mochalovi založili studio LLEV v roce 2004, od té doby jste jejich šperky, sklo, nábytek nebo grafiku mohli vidět na mnoha výstavách, naposledy dosavadní tvorbu designérů představila Existence v DOXu. Jejich práce také pravidelně sbírá odborná ocenění, za kolekci DECCI, která jde chytře na měření objemu ve sklenicích, byli nominováni na Czech Grand Design 2012. Jejich design je vždy funkční, nepostrádá však hravost a příběh.

Studio LLEV

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!