Sobota 29. února 2020svátek má Horymír 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

5 NEJ Tomáše Vacka: beton průhledný i sešívaný

Tomáš Vacek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Vacek | foto: Design Studio 22

V architektuře už beton není takovým překvapením, velký boom však tento materiál zažívá v designu. Nejen, že ho designéři používají třeba při tvorbě šperků, samotný beton dokáže být i průhledný. Více ve výběru designéra Tomáše Vacka.

I když to může být trochu překvapivé, jedním z nejrychleji se rozmáhajícím materiálem využívaným převážně pro svou tvárnost a estetiku je pohledový beton. Ve svém žebříčku proto uvádím pět výrobců, kteří nabízejí unikátní produkty a do jisté míry určují trendy a směr, kterým se materiál může vyvíjet.

NEJ OBKLADY: Daniel Ogassian

Designér z Los Angeles, který navrhl edici luxusních betonových a keramických obkladů, které upoutají především originalitou jednotlivých vzorů a detailním zpracováním.

Betonové obklady z Los Angeles

Betonové obklady z Los Angeles

NEJ ŠPERK: 22 Design Studio

Šperkařské umění, které můžete vidět na edici náušnic a prstenů z dílny Design Studia 22 je výjimečné. Perfektní spojení kovu a pohledového betonu v minimalistickém pojetí!

Design Studio 22

Design Studio 22

NEJ KUCHYNĚ: Steininger

Rakouská firma specializující se na výrobu interierového nábytku využila pohledového betonu na svůj koncept kuchyňské linky. Díky tenké stěně má přijatelnou váhu a povrchové úpravy zaručují odolnost proti vodě a horkým předmětům.

Kuchyně z betonu: Steininger

Kuchyně z betonu: Steininger

NEJ MATERIÁL: Průhledný beton Gravelli

Česká firma Gravelli, která se zaměřuje na výrobu luxusních tenkostěnných produktů z pohledového betonu, přišla letos v létě na trh se svojí revoluční novinkou - průhledným betonem nazvaným LiCrete(R). Pevný betonový panel, který propouští světlo skrze všechny své povrchy je perfektním nástrojem pro všechny designéry a architekty, kterým se tímto otevírá celá škála nových možností při své práci.

Průhledný beton Gravelli

Průhledný beton Gravelli

NEJ ŽIDLE: Florian Schmid

Tento německý designér přišel na velmi originální, hravý a současně funkční design. Stačí přidat vodu a během 24 hodin máte pevné, odolné a díky látkovému potahu na sezení příjemné sedátko.

Betonové židle německého designéra

Betonové židle německého designéra

Tomáš Vacek

Mladý český designér, jehož práci jste mohli vidět v New Yorku , Miláně, Mnichově nebo na Designbloku. V roce 2011 založil s bratrem STUDIOVACEK které nabízí široké služby v oblasti produktového designu, ale i fotografie, návrhy interiérů či Corporate Design. Kromě svých projektů pracuje jako designér u české firmy GRAVELLI specializující se na produkty z betonu, pro kterou navrhl kolekci svítidel Light Ray, LiCrete® TUBE a Razor table.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!