Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klenotnické domy Cartier a Bvlgari budou mít v Pařížské ulici českou konkurenci

Design

  15:00
Česká klenotnická značka ALO diamonds bude první, která na podzim otevře svůj butik na nejprestižnější pražské adrese, v Pařížské ulici. Tím se zařadí mezi známé klenotnické domy v Pařížské ulici, jako je Tiffany & Co., Cartier nebo Bvlgari.

Vizuál interiéru nového butiku v Pařížské ulici foto: ALO diamonds

„Otevření butiku v Pařížské ulici je dalším logickým krokem v rozvoji naší značky, která reprezentuje to nejlepší z českého klenotnictví,“ říká Alojz Ryšavý, zakladatel ALO diamonds.

Butik pro českou klenotnickou značku navrhuje holandský designér Marcel Wanders, který realizoval designové projekty pro společnosti Louis Vuitton, Alessi či Bisazza po celém světe.

„S Marcelem Wandersem jsme se potkali v Miláně na Salone Internazionale del Mobile. Je to pro mě jeden z nejvýznamnějších světových designérů, který je mi stylově velmi blízký, a proto jsem ho oslovil pro vytvoření návrhu naší vlajkové lodě-butiku v Pařížské ulici. Je to nejprestižnější nákupní ulice v ČR a interiéry všech butiků vytváří nejlepší světoví designéři. Je tedy pochopitelné, že jsem si pro design našeho butiku vybral právě jeho,“ vysvětluje Ryšavý.

Marcel Wanders o své tvorbě říká, že má v sobě kus romantika. „ Moje tvorba je poetická a fantazijní a přesně odráží výjimečné šperky. Při navrhování butiku jsem se inspiroval nejikoničtější kolekcí značky - ALO Flowers. Interiér tak podtrhuje jedinečnost a charakter této značky a umocňuje zážitek z návštěvy luxusního butiku,“ říká.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!