Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi expandují se světelnými show do zahraničí

Design

  6:51
Videomapping a světelné show lákají návštěvníky z celého světa a stávají se tak fenoménem současnosti. Bodují s nimi i Češi. Například organizátoři pražského SIGNALU byli vybráni, aby vytvořili podobný festival v rumunské Bukurešti. Začíná právě dnes a nese název Spotlight.

V ulicích Bukurešti se tak představí česká světelná umělecká díla od Jakuba Nepraše či Josefa Šafaříka, ale také díla zahraničních umělců jako Large Pendulum Wave, ChillVoxel či Cloud, která měla svou českou premiéru na říjnovém festivalu SIGNAL. foto: SIGNAL

„Pražský SIGNAL festival se během svých dvou ročníků stihl etablovat mezi českými i evropskými kulturními akcemi natolik, že nyní pomáhá spoluvytvářet další festivaly světla nejen v České republice, ale také v zahraničí. Na konci loňského roku jsme byli osloveni městem Bukurešť, abychom zde připravili první ročník rumunského festivalu světla,“ říká Martin Pošta, ředitel pražského festivalu světla SIGNAL.

Češi zaštítili rumunský festival světla, který po tři večery rozsvítí ulice rumunské metropole, nejen po organizační stránce, ale také umělecké. V ulicích Bukurešti se tak představí česká světelná umělecká díla od Jakuba Nepraše či Josefa Šafaříka, ale také díla zahraničních umělců jako Large Pendulum Wave, ChillVoxel či Cloud, která měla svou českou premiéru na říjnovém festivalu SIGNAL.

V ulicích Bukurešti se tak představí česká světelná umělecká díla od Jakuba Nepraše či Josefa Šafaříka, ale také díla zahraničních umělců jako Large Pendulum Wave, ChillVoxel či Cloud, která měla svou českou premiéru na říjnovém festivalu SIGNAL.

Organizátoři se již nyní chlubí, že letošní ročník pražského festivalu SIGNAL se uskuteční od 15. do 18. října a očekávat lze několik novinek. V programu budou koncerty se světelnou show. Další novinkou bude mezinárodní setkání nejen videomapperů v rámci fóra.

Asi nejzásadnější změnou pak má byt rozmístění instalací tak, aby se předešlo komplikacím v přeplněných ulicích v centru města. Loňský SIGNAL navštívilo v Praze odhadem půl milionu návštěvníků.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat