Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design v únoru? Žvýkačky, jejichž obal nevyhodíte i zabydlená výstava

Design

  7:00
Minulý měsíc přinesla nezisková organizace CZECHDESIGN tipy, které bystří především zrak. V únorových doporučeních nabízí něco pro uspokojení dobročinnosti, nesmí chybět potěšení chuťových buněk a na závěr inspirující designérské počiny.

Žvýkačky Charity Gums, autor Petr Korunka. Strom foto: Charity Gums

2 x pro dobrou věc

Žvýkačky Charity Gums

Řeknete si asi, co je tak zvláštního na takové běžné věci, jako je žvýkačka. V tomto případě jde o její obal. Nezisková organizace Charity Gums oslovuje ilustrátory, kteří navrhují nápadité kolekce žvýkaček, jejichž zakoupením si uděláte radost hezkým designem, pochutnáte si a ještě přispějete na financování potřebných projektů zaměřených na sociální služby a veřejně prospěšné aktivity.

Žvýkačky Charity Gums, autor Petr Korunka. Strom

KeepCup

Ekologický termo kalíšek KeepCup vyrobený z recyklovatelného polypropylenu Vám udělá radost nejen svým designem, ale také tím, že jeho koupí podporujete charitativní projekty. Hrneček si opatříte v několika tuzemských online obchodech v České republice, nebo přímo na domovských stránkách společnosti KeepCup, kde si můžete navrhnout i svoji verzi osobního kalíšku.

KeepCup

1 x pochutnání

Domácí těstoviny

Domácí těstoviny se snaží být alternativou k fastfoodovým zařízením, kde se podávají někdy opravdu nestravitelné záležitosti. Ale situace se postupně lepší a vzniká mnoho nových jídelen, bufetů a kiosků s pestrou, chutnou a kvalitní nabídkou jídel. Takovými jsou třeba i Domácí těstoviny. Zajděte je ochutnat přímo do Seifertovy ulice na Žižkově nebo shlédněte nabídku na jejich webových stánkách.

Honza a Matěj založili Domácí těstoviny na Žižkově

3 x pro vizuální inspiraci

Výstava Do domácnosti

Na konci února si může zvídavý milovník produktového designu zajít nebo zajet na výstavu domácích spotřebičů designéra Zdeňka Veverky / Do domácnosti, která se bude konat v Galerii Ladislava Sutnara v Plzni. Možná i některé objekty pozná a možná je i vlastní, protože Zdeněk Veverka je v posledních letech dvorním tvůrcem dobře známé značky ETA. Na výstavu můžete zajít od 28. února.

Vysavač ETA. Výstava Do domácnosti, Galerie Ladislava Sutnara v Plzni.

Zabydlená výstava

V naší galerii se zabydlel výběr toho nejlepšího v soutěži „Národní cena za studentský design“. Před tím, než výstava zahájí své putovní zahraniční turné, máte možnost oceněné, ale i námi vybrané práce studentů designu z celé České republiky navštívit. Výstava „Nový zboží se zabydlelo v CZECHDESIGNU“ proběhne v GALERII/CZD, Vojtěšská ulice, Praha 1 od 6. do 22. února.

Výstava Nový zboží se zabydlelo v CZECHDESIGNU, GALERIE/CZD

Designér

Dana Elsterová je mladou designérkou objevující temná zákoutí našich domovů a prosvětluje je svými tapetami, které se jako živé organismy plazí po stěnách pokojů a posléze okupují celé plochy našich domovů. Elsterové velkorysé vzory se hodí i na design pohovek, které zdobí svoji nenápadností i rafinovaností zároveň. Dana je absolventskou oboru Textilní design na VŠUP a s její prací se můžete seznámit také na zmíněné výstavě „Nový zboží se zabydlelo v CZECHDESIGNU.“

Dana Elsterová a její práce

TIPY CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Czechdesign

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....