3. února 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Design v únoru? Žvýkačky, jejichž obal nevyhodíte i zabydlená výstava

Žvýkačky Charity Gums, autor Petr Korunka. Strom | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žvýkačky Charity Gums, autor Petr Korunka. Strom | foto: Charity Gums

Minulý měsíc přinesla nezisková organizace CZECHDESIGN tipy, které bystří především zrak. V únorových doporučeních nabízí něco pro uspokojení dobročinnosti, nesmí chybět potěšení chuťových buněk a na závěr inspirující designérské počiny.

2 x pro dobrou věc

Žvýkačky Charity Gums

Řeknete si asi, co je tak zvláštního na takové běžné věci, jako je žvýkačka. V tomto případě jde o její obal. Nezisková organizace Charity Gums oslovuje ilustrátory, kteří navrhují nápadité kolekce žvýkaček, jejichž zakoupením si uděláte radost hezkým designem, pochutnáte si a ještě přispějete na financování potřebných projektů zaměřených na sociální služby a veřejně prospěšné aktivity.

Žvýkačky Charity Gums, autor Petr Korunka. Strom

Žvýkačky Charity Gums, autor Petr Korunka. Strom

KeepCup

Ekologický termo kalíšek KeepCup vyrobený z recyklovatelného polypropylenu Vám udělá radost nejen svým designem, ale také tím, že jeho koupí podporujete charitativní projekty. Hrneček si opatříte v několika tuzemských online obchodech v České republice, nebo přímo na domovských stránkách společnosti KeepCup, kde si můžete navrhnout i svoji verzi osobního kalíšku.

KeepCup

KeepCup

1 x pochutnání

Domácí těstoviny

Domácí těstoviny se snaží být alternativou k fastfoodovým zařízením, kde se podávají někdy opravdu nestravitelné záležitosti. Ale situace se postupně lepší a vzniká mnoho nových jídelen, bufetů a kiosků s pestrou, chutnou a kvalitní nabídkou jídel. Takovými jsou třeba i Domácí těstoviny. Zajděte je ochutnat přímo do Seifertovy ulice na Žižkově nebo shlédněte nabídku na jejich webových stánkách.

Honza a Matěj založili Domácí těstoviny na Žižkově

Honza a Matěj založili Domácí těstoviny na Žižkově

3 x pro vizuální inspiraci

Výstava Do domácnosti

Na konci února si může zvídavý milovník produktového designu zajít nebo zajet na výstavu domácích spotřebičů designéra Zdeňka Veverky / Do domácnosti, která se bude konat v Galerii Ladislava Sutnara v Plzni. Možná i některé objekty pozná a možná je i vlastní, protože Zdeněk Veverka je v posledních letech dvorním tvůrcem dobře známé značky ETA. Na výstavu můžete zajít od 28. února.

Vysavač ETA. Výstava Do domácnosti, Galerie Ladislava Sutnara v Plzni.

Vysavač ETA. Výstava Do domácnosti, Galerie Ladislava Sutnara v Plzni.

Zabydlená výstava

V naší galerii se zabydlel výběr toho nejlepšího v soutěži „Národní cena za studentský design“. Před tím, než výstava zahájí své putovní zahraniční turné, máte možnost oceněné, ale i námi vybrané práce studentů designu z celé České republiky navštívit. Výstava „Nový zboží se zabydlelo v CZECHDESIGNU“ proběhne v GALERII/CZD, Vojtěšská ulice, Praha 1 od 6. do 22. února.

Výstava Nový zboží se zabydlelo v CZECHDESIGNU, GALERIE/CZD

Výstava Nový zboží se zabydlelo v CZECHDESIGNU, GALERIE/CZD

Designér

Dana Elsterová je mladou designérkou objevující temná zákoutí našich domovů a prosvětluje je svými tapetami, které se jako živé organismy plazí po stěnách pokojů a posléze okupují celé plochy našich domovů. Elsterové velkorysé vzory se hodí i na design pohovek, které zdobí svoji nenápadností i rafinovaností zároveň. Dana je absolventskou oboru Textilní design na VŠUP a s její prací se můžete seznámit také na zmíněné výstavě „Nový zboží se zabydlelo v CZECHDESIGNU.“

Dana Elsterová a její práce

Dana Elsterová a její práce

TIPY CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Czechdesign

Czechdesign

terTereza Houdková