21. dubna 2019 6:04 Lidovky.cz > Relax > Design

Designéři pomáhají. Charitativní prodej popoří poradnu pro děti

Začátkem května se pak spustí prodej 5 košil s májově laděnými nápisy „S láskou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Začátkem května se pak spustí prodej 5 košil s májově laděnými nápisy „S láskou... | foto: koshiless

Začátkem května se pak spustí prodej 5 košil s májově laděnými nápisy „S láskou k životu“. Koupí lidé přispějí na chod Poradny Vigvam, která se pomáhá rodinám a dětem, když jim tragicky zemře někdo blízký.

Smrt rozděluje, může ale i spojovat. A to hlavně u rodin. Děti jsou ve chvíli ztráty nejvíce ohrožené nepochopením a sociálním vyloučením. Potřeba proaktivní péče a pomoci je u nich o to větší, že si o ni sami neřeknou. 

S láskou k životu

Pět košil s ručně vyšitým nápisem „S láskou k životu“ můžete zakoupit od začátku května. Vytěžek z prodeje putuje na chod Poradny Vigvam. Košile jsou zpracované metodou upcyklace, při které je kladen důraz na využívání nechtěného materiálu.

„Pro nás je v tuto chvíli velmi důležité dávat o Vigvamu vědět. Jedině tak se k nám potřebné rodiny dostanou včas. Během roku pořádáme charitativní akce a spolupracujeme také se značkou Koshiless, která pro nás navrhuje limitované edice košil s ručními výšivkami,“ říká marketingová manažerka Poradny Vigvam Eva Pecha. 

Poradna Vigvam pořádá krizovou terapii pro rodiny zasažené náhlou smrtí blízkého. Důležité je přijít včas, aby vyškolení terapeuti dokázali účinně pomoct. „Nezpracovaná ztráta s sebou do budoucna přináší velká omezení. Může způsobit rozpad rodinného systému, závislost na návykových látkách, rozvoj psychických poruch a neschopnost vést v dospělosti spokojený rodinný život,“ říká Sylvie Stretti, ředitelka poradny Vigvam.

apeAlena Pecháčková

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA KLIENTSKÉ PODPORY s NJ+AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 23 000 Kč