20. dubna 2016 7:32 Lidovky.cz > Relax > Design

Elegance a luxus, stylová výstava vtáhne do světa Jamese Bonda

V Paříži je rozsáhlá retrospektiví výstava věnovaná padesátiletému výročí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Paříži je rozsáhlá retrospektiví výstava věnovaná padesátiletému výročí... | foto: Reuters

Těžko hledat hrdinu s větším stylem než má James Bond. Jeho vkus i nejrůznějších tehcnologické vymoženosti je možné si vychutnat v Paříži. Tamní muzeum nabízí pohled do padesátileté minulosti tajného agenta 007, který má právo zabíjet.

Nic nebylo ponecháno náhodě. V muzeu Grande Halle de la Villette ve francouzské metropoli je možné vidět rekvizity z celé bondovské série, včetně posledního snímku Spectre z minulého roku. Mezi stovkami exponátů nechybí ani legendární vůz Aston Martin.

Mezi jinými je však možné zhlédnout fotografie z natáčení, stejně tak jako pestrou garderóbu agenta. A to náležitě od stylového smokingu až po plavky hlavního hrdiny. Doplněny byly například i ty, které nosily svůdné Bond girls.

V Paříži je rozsáhlá retrospektiví výstava věnovaná padesátiletému výročí...
V Paříži je rozsáhlá retrospektiví výstava věnovaná padesátiletému výročí...

Organizátoři slibují, že tato rozsáhlá výstava věnovaná filmu ještě nebyla nikdy připravena. Pět stovek předmětů má nabídnout komplexní vhled do estetiky a výjimečnosti Jamese Bonda. Výstava je otevřená a do 4. září.

tohTomáš Holý