Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 8 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Festival Křehký Mikulov se letos kvůli koronaviru neuskuteční. Přesune se na příští rok

Křehký Mikulov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Křehký Mikulov | foto: Kristina Hrabětová

Pandemie koronaviru a opatření, která jí provázejí, fatálně zasáhly do organizace festivalu sběratelského designu konaného každoročně na mikulovském zámku. Festival Křehký Mikulov, který pořádá Regionální muzeum v Mikulově a pražská galerie Křehký, se původně měl odehrát na přelomu května a června. Jubilejní desátý ročník festivalu se ale oficiálně přesouvá na květen roku 2021.

„Je smutné, že se jedná právě o jubilejní desátý ročník, ale nedá se nic dělat. V současné době nemůže Regionální muzeum v Mikulově uzavírat žádné smlouvy na akce, protože nikdo neví, jak dlouho potrvají nouzová opatření, a z toho důvodu nelze festival připravovat. Navíc na konci května pravděpodobně bude stále ještě nemožné zvát zahraniční hosty a to je u festivalu, který je zaměřen na střední Evropu, problematické. Nezbývá nám nic jiného, než doufat, že se desátý ročník odehraje za normálních okolností na konci května 2021,“ uvedla zakladatelka galerie Křehký Jana Zielinski.

Za dobu své historie se Křehký Mikulov stal oblíbenou příležitostí pro setkávání milovníků současného sběratelského designu v prostředí krajiny a atmosféry jižní Moravy. Každý z devíti uplynulých ročníků představil v rámci kurátorované výstavy kromě špičkových českých designérů také zahraniční galerie z přilehlých zemí i mladé talenty. Podpora Jihomoravského kraje a Nadace BLÍŽKSOBĚ v uplynulých letech přispěla k dalšímu rozvoji festivalu a především umožnila jeho prodloužení pro veřejnost.

Křehký Mikulov
Premium

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!