Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Jak bydlí designéři: knihovna na míru, obývák s výhledem na zahradu a velký gong

Prostorný a prosluněný obývák s výhledem do zahrady foto: everbay.co

Jak žije šperkařka Lenka Kerlická? Prosvětlený a prostorný obývák, ze kterého je úchvatný výhled na zahradu, a pracovna. To jsou dvě místa, která má šperkařka na svém pražském bytě v Jinonicích nejraději.
  5:00

„V obýváku mám takovou svou oázu klidu, kde mohu relaxovat a nabrat novou energii. Každým paprskem světla, který proniká okny, se mé srdce naplňuje radostí a pohodou,“ popisuje Kerlická. „Ve druhém patře mám pracovnu, kde zažívám úplně jiné pocity,“ dodává.

V pracovně totiž šperkařka cítí inspiraci a motivaci k práci. „Jakmile vkročím do pracovny, cítím se obklopená pozitivní energií, která mě nabíjí a podporuje mé tvůrčí myšlení,“ říká.

Prostorná sedačka a gong, se kterým Lenka Kerlická často relaxuje

Na svém domově si cení řady věcí, které jí přinášejí radost. „Každý detail je pro mě důležitý a má své místo v mém srdci. Mám krásné doplňky, které jsem dostala od blízkých. Připomínají mi vzácné momenty a vztahy, kterých si vážím,“ vysvětluje Kerlická.

Většinu doplňků, které má šperkařka doma, dostala darem od přátel či rodiny. Kousky od designérů si pořizuje sama. „Je to skvělý způsob, jak podpořit jejich tvůrčí práci a zároveň získat unikátní kousky, které jsou ručně vyrobené a mají šarm,“ říká.

A co poklady od popelnic? „Dovedu si představit, že bych si od popelnice domů přinesla zajímavý kousek, ale nepamatuji si, kdy se to stalo naposledy. Místo toho se občas vydávám do antikvariátů a na bleší trhy, kde si ráda prohlížím a nakupuji různé unikátní kousky,“ usmívá se Kerlická.

Nejoblíbenějším kouskem, který šperkařka vlastní, je ale knihovna, na které má ráda především její elegantní design a to, že nepůsobí masivně, ale spíše vzdušně. „Knihovnu jsem si nechala vyrobit na míru, protože jsem chtěla maximalizovat úložný prostor,“ vysvětluje Lenka.

Lenka Kerlická

Lenka Kerlická stojí za značkou 27JEWELRY. Po vystudování Střední průmyslové školy grafické v Praze a oboru učitelství prvního stupně na Karlově univerzitě se Lenka stále hledala. Touha tvořit a být svým pánem ji hnala vpřed a nenechávala ustrnout. Začala objevovat svět šperku a následně se rozhodla pro studium zlatnictví a klenotnictví, které jí otevřelo bránu do nového světa. Na své cestě za šperkem zjistila, že je potomkem jednoho z nejvýznamnějších pražských zlatnických rodů, takže změna povolání určitě nebyl pouhý rozmar.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!