19. července 2018 5:43 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: Pavlač, magnetická klika a kořenicové skříně. To je byt výtvarné umělkyně

Hostovský pokoj | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hostovský pokoj | foto: Archiv Natalie Perkof

Nábytku má v bytě málo, za to má hodně květin, jsou všude a především na pavlači. „Nejoblíbenějším místem celé rodiny je pavlač se spoustou různých rostlin a výhledem do vnitroblokové zahrady,“ říká výtvarná umělkyně Natalie Perkof a představuje svůj byt.

„Náš byt je charakteristický tím, že je poměrně skoupý co se týče nábytku. Větší prostor v bytě zabírají umělecká díla, především obrazy. Mezi mé nejoblíbenější kusy patří halabala židle po babičce, kovová polička, kterou vytvořil kamarád sochař společně s magnetickou odnímatelnou klikou tajných dveří do hostovského pokoje. Také starožitný skleník, který jsme si koupili s manželem krátce po svatbě a uchovává nejoblíbenější broušené servisy od mamky. Kořenicové skříně z vedlejšího prvorepublikového bytu, závěsný kovový dětský psací stůl, taktéž vyrobený od kamaráda sochaře a kovová police v dětském pokoji navržená kamarádkou architektkou,“ vypočítává Perkof. 

Dětský pokoj
Pavlač

Centrem veškerého dění je ale podle výtvarné umělkyně pro rodinu kuchyň.  „Zde se setkáváme s přáteli a sousedy. Otevřením francouzkých dveří na pavlač se jídelní prostor otevírá směrem do vnitroblokové přírody. Na pavlači pěstujeme bonsaje, okrasné květiny, papriky, rajčata, citróny, granátová jablíčka… v zahradě meruňky, rybízy, fíky a také máme včely,“ říká. 

„Nejoblíbenějším místem celé rodiny je pavlač se spoustou různých rostlin a výhledem do vnitroblokové zahrady,“ ukončuje. 

Magnetická klika

Natalie Perkof

Natalie Perkof je výtvarná umělkyně. Její tvorba má přesah od závěsného obrazu po konceptuální instalace. Projev se vyznačuje jasnou formou, velkolepými formáty a zkoumáním možností a přesahů závěsného obrazu směrem k plasticitě a prací se skulpturálními aspekty a netradičními materiály např. karbonem. Součástí její práce jsou také realizace v architektuře. např. dřevěná nástěnná a stropní intarzie ve vinařství Obelisk ve Valticích. Zároveň se zabývá designem a navrhuje zavazadla pro značku Prochazka Carbon Luggage.

apeAlena Pecháčková

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.