Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Láska k módě a schopnost tvrdě pracovat. Co spojuje DJ Jakuba Stracha a návrháře Jana Černého?


„Nejlepší a nejčistší věci jsou ty, které si neuvědomujete. Díky tomu pak vznikají nejzajímavější a nejsilnější projekty,“ myslí si o kreativní spolupráci s návrhářem Janem Černým (vpravo) DJ Jakub Strach. | foto: Salim Issa

Premium Rozhovor
Módní ikony, nejtalentovanější zástupci svých oborů nebo mluvčí mladé generace. DJ, producent a promotér Jakub Strach (28) alias Nobodylisten a módní návrhář Jan Černý (28) tyto nálepky znají moc dobře. Dlouholetí přátelé a spolupracovníci mluví nejen o úspěchu a slávě, ale i o tom, proč by si přáli mít květinářství.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Kde a kdy přesně se poprvé potkali, si nepamatují. „Asi to muselo být v době, kdy se Honza přestěhoval do Prahy,“ říká DJ, známý pod uměleckým jménem Nobodylisten, který na tuzemské hudební scéně proslul kultovními raveovými akcemi pod labelem Addict a který mě s otevřeností a bezprostředností sobě vlastní hned v úvodu prosí, abychom si všichni tykali. „A pak to byla jen otázka času, pohybovali jsme se v dost podobné bublině,“ doplňuje ho o poznání zdrženlivější módní designér Jan Černý, jenž se na pomyslný vrchol vyhoupl po stáži v módním domě Louis Vuitton a angažmá v Kaře.

Ze seznámení vzešly zajímavé mezioborové spolupráce. Jakub, který pořádá úspěšné dýdžejské akce, spolupracuje s předními českými rapery a vytváří hudbu pro světové značky jako Nike, Dior, Louis Vuitton nebo Bvlgari, pravidelně skládá hudbu i pro Janovy přehlídky a je též jeho modelem. Jan, jenž každoročně pořádá jednu z nejdiskutovanějších a nejočekávanějších módních přehlídek u nás, zase dodává Jakubovi oblečení na focení (DJ, hudební producent a promotér se také pohybuje ve světě modelingu) nebo do hudebních klipů.

Za sebou mají ale i společnou oděvní kolekci pro Footshop. Co je ale možná ze všeho nejdůležitější – a teď mi dovolte velkou dávku patosu –, je jejich přátelství, utužené pandemickou zkušeností. „V covidu se mi dost změnily vztahy. Se spoustou blízkých přátel jsem se přestal bavit, s Jakubem to bylo naopak,“ říká módní designér. „Mám jen pár stejně hlubokých vztahů jako tady s Honzou,“ doplňuje ho DJ na zahrádce restaurace v blízkosti Janáčkova nábřeží.

Tam, v průběhu dynamického rozhovoru, oba potkávají nejednoho známého, místy odbíhají od stolu, aby je pozdravili, nebo je naopak zvou, aby si přisedli. „My se omlouváme, s námi dvěma je to vždycky trochu chaos,“ směje se v průběhu společného povídání Jakub Strach.

Jak byste se vzájemně popsali? Je něco, co vás spojuje?
Jakub Strach: Oba umíme máknout. Myslím, že to, kde jsme teď, není výsledkem náhody, ale tvrdé práce.

Jan Černý: Já bych spíš dokázal popsat, v čem se s Jakubem lišíme.

Tak pojďme…

J.Č.: Jakub má daleko čistší hlavu, dokáže žít momentem. A nemyslím to špatně, naopak mu to dost závidím. Dokáže se uvolnit a být do věcí hrrr.

J.S.: Honza dost brzy vstává, což já nedělám. Jsem noční tvor a lépe se mi přemýšlí v noci. Další rozdíl – možná o dost podstatnější – je ten, že Honza je větší introvert. Má rád uzavřené skupiny, já naopak miluji sdružovat co největší počet lidí. To je vlastně moje práce. Někdy kvůli tomu vznikají různé vtipné situace – třeba když s Honzou někam vyrazíme a já na akci svolám dalších padesát lidí. To se pak Honza postupně během večera vytrácí. (směje se)

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat