5. ledna 2016 7:39 Lidovky.cz > Relax > Design

Jarní módní týden uspořádá přehlídky ve filmovém ateliéru

Pražský fashion week se již konal ve skateparku na Štvanici nebo v ZIBA centru - prostorách bývalé Živnobanky.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský fashion week se již konal ve skateparku na Štvanici nebo v ZIBA centru - prostorách bývalé Živnobanky. | foto: MBPFW

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week zavede své publikum do filmových a televizních ateliérů na Strahově. Nadcházející edice fashion weeku, která představí módní kolekce na sezonu podzim/zima 2016, se odehraje od 16. do 23. března. Přehlídková část módního týdne se prodlouží o jeden den a další novinkou je den věnovaný odborné konferenci, kde se sejdou světoví i domácí módní profesionálové.

Oproti poslednímu módnímu týdnu v září 2015 se přehlídky budou konat už od čtvrtka. Až do neděle návštěvníci uvidí na deset přehlídkových bloků. Upravený přehlídkový program sleduje větší komfort diváků, kteří takto zhlédnou maximálně tři přehlídkové bloky v jeden den, říkají pořadatelé. Mezi návrháři, kteří představí své nové kolekce, jsou potvrzena jména jako Zuzana Kubíčková, Jakub Polanka, LaFormela, Chatty či Petra Ptáčková.

Mercedes Benz Prague Fashion Week patří jako jediná módní akce v ČR do celosvětové sítě fashion weeků organizovaných pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako New York, Berlín, Sydney, Moskva, Istanbul či Mexiko.

Pražská akce se loni změnila z módního víkendu na módní týden. Pořádá se dvakrát ročně s prezentací modelů vždy pro příští sezonu, jako je tomu u světových přehlídek. Mercedes-Benz Prague Fashion Week se koná od roku 2010, poslední loni v září přilákal 16 000 diváků.

K prezentaci módy využívá i neobvyklých míst, po budově právnické fakulty, bývalé Živnobance a skateparku Štvanice se budou přehlídky odehrávat ve Filmových a televizních ateliérech Strahov. Využitím filmového ateliéru chtějí organizátoři podpořit „progresivní vizuální identitu“, kterou se prý MBPFW každou sezonu vyrovnává přehlídkám v Paříži, Londýně nebo New Yorku. Mercedes-Benz Prague Fashion Week pořádá agentura Czechoslovak Models, která je také organizátorem modelingové soutěže Czechoslovak TopModel.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.