11. října 2015 8:19 Lidovky.cz > Relax > Design

Módní přehlídky v Paříži: sprchování modelek i improvizované letiště

Hussein Chalayan často přichystává na svých přehlídkách nejrůznější překvapení.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hussein Chalayan často přichystává na svých přehlídkách nejrůznější překvapení.... | foto: Reuters

Nejen práce návrhářů bývají lákadlem na módních přehlídkách. Zajímavou podívanou nabízí i samotné kulisy módních přehlídek či prostředí, do kterých jsou zasazeny. Nejinak tomu bylo v případě pařížského fashion weeku.

Jednu z největších pozorností na sebe tradičně strhává oděvní dům Chanel. Jeho přehlídky pod taktovou návrháře Karla Lagerfelda se konají pravidelně v centru města v Grand Palais. V posledních sezónách se tento prostor proměnil v supermarket či casino. Ani prezentace kolekce na příští jaro a léto nezaostalo za očekáváním. Modelky totiž chodily po improvizovaném letištním terminálu. To vše pod hlavičkou Chanel Airlines. Modelky tak po ploše pobíhaly i s kufry.

Karel Kagerfeld ani tentokrát na fashion weeku nezklamal. Velkolepou show...

Karel Kagerfeld ani tentokrát na fashion weeku nezklamal. Velkolepou show zasadil do kulis letiště, které uměle vytvořil v Grand Palais, kde má Chanel přehlídky pravidelně.

Fantaskní podívanou také často nabízí kyperský rodák Hussein Chalayan. Ten pravidelně propojuje módu s technologiemi. Výjimkou tak není, že jeho šaty se na modelkách hýbou a různě proměňují či svítí. Nejinak tomu bylo i na pařížském fashion weeku.

Karel Kagerfeld ani tentokrát na fashion weeku nezklamal. Velkolepou show...
Karel Kagerfeld ani tentokrát na fashion weeku nezklamal. Velkolepou show...

Návrhář totiž nechal dvě modelky před diváky osprchovat. Původní papírové kabáty se pod proudem vody sena modelkách doslova rozpadly. Vynořily se tak šaty pod nimi. Na nich pak vynikly zejména našité krystalky od značky Swarowski. Inspirací Chalayanovi prý byl ostrov Kuba. Motivy na šatech tak měly odkazovat k odtržené a uzavřené společnosti, jakou představuje právě ostrovní stát.

tohTomáš Holý