3. září 2019 10:51 Lidovky.cz > Relax > Design

Odhalená ňadra i pánské přirození. Návrhářka Burkertová předvedla udržitelnou kolekci

Kolekce 0, kterou uvedla v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week návrhářka... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolekce 0, kterou uvedla v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week návrhářka... | foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week/Facebook

Návrhářka Iva Burkertová tvořící pod značkou ODIVI představila v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week novou kolekci, kterou nazvala Kolekce 0, inspirací jí byla pohádka Hanse Christiana Andersena – Císařovy nové šaty.

Kolekce 0 má poukázat na to, že jediný možný trend v módě je udržitelnost, a jediná nová kolekce, která je opravdu udržitelná je ta neexistující. Přehlidka značky ODIVI vyvolala diskuzi nejen během samotné přehlídky, ale i následně na sociálních sítích.

Kolekce 0
Kolekce 0

„Zabýváme se způsobem, jakým v dnešní době konzumujeme (nejen) módu. Přehlídka je inspirovaná pohádkou Hanse Christiana Andersena – Císařovy nové šaty. Je jakousi metaforou na dnešní společnost. Ve své podstatě předvádíme ‚kolekci, která neexistuje‘,“ napsala Burkertová ke kolekci. 

„Myslíme si, že je důležité znát příběhy za tím, co konzumujeme a tím myslím i příběh, co je za danou věcí poté, co vás opustí. Pak začneme konzumovat módu spíš lokálně, budeme využívat správné zdroje, upcyklovat, přemýšlet o cirkulární ekonomice, a vlastně si díky tomu i více hrát a víc si věcí vážit?“ dodala ve vyjádření návrhářka. 

Burkertová značku založila už při studiích v roce 2009, a pravidelně přichází s dámskými kolekcemi příjemně balancujícími na hraně elegance a ležérnosti. 

Iva Burkertová

Iva Burkertová

Kromě originálních střihů charakterizuje i udržitelný přístup k módní tvorbě a v neposlední řadě lehká nadsázka a ironie, třeba v nejnovější zimní kolekci kromě kabátů představila také plavky. Iva Burkertová čerpá inspiraci všude kolem sebe, nicméně bezedným zdrojem nápadů se pro ni stalo cestování. 

apeAlena Pecháčková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!