24. dubna 2013 17:30 Lidovky.cz > Relax > Design

Lidé ocenili design i vůni, říkají autoři projektu Bite Me Milan

Instalace k nakousnutí, Bite Me Milan v rámci výstavy Stolečku, prostři se | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Instalace k nakousnutí, Bite Me Milan v rámci výstavy Stolečku, prostři se | foto: Bite Me Milan

Studenti zlínské univerzity o sobě dávají vědět. Loni přišli s konceptem Newintage, minulý týden zazářili v Miláně s instalací k nakousnutí Bite Me Milan. V on-linu rozhovoru uvedli na pravou míru, proč se rozhodli celou svou expozici zahalit do sladkého obalu.

"Perníkem jsme navazovali na pohádkovou atmosféru druhé výstavy Stolečku, prostři se. Naším cílem bylo zapojit všechny smysly návštěvníků, od chuti, přes vůni až po zrak," uvedli mladí designéři. Na sladkou stěnu podle nich padlo zhruba 250 kilogramů perníku , dalších 250 kilogramů posloužilo jako reklama a degustace a instalace zabrala dva dny a dvě noci. "Nyní jsme na perníkovém detoxu," dodali s úsměvem.

CELÝ ROZHOVOR SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

Celý projekt je druhým počinem Michaela Vašků z neziskové organizace Czechdesign, který dal opět dohromady tým lidí a díky spolupráci s Českým centrem v Miláně se podařilo Bite Me Milan prezentovat na jednom z nejprestižnějších světových veletrhů designu Salone del Mobile. "Mít šanci poměřovat svou tvorbu s tím nejlepším z celého světa je prostě pohádka. Škola se účastí může dostat k zajímavým kontaktům, zvednout svou prestiž a může se o ní začít více mluvit, hlavně doma. Důkazem toho je i tento chat," pochvalovali si studenti.

Produkty jsou k mání

Samotné produkty byly vybrány z již hotových školních projektů a můžete si je prohlídnout ZDE. "Pokud máte zájem o koupi některého z vystavených předmětů, kontaktujte nás na info@bitememilan.com. Lidem se nejvíce líbila perníková stěna a celková atmosféra výstavy. České centrum, kde výstava probíhala, bylo díky perníkové stěně provoněno vůní perníku."

Výstava samotná je v Miláně k vidění do konce měsíce, jestli ji bude možné shlédnout i v České republice, zatím není jasné. "Nedělali jsme si iluze, že výstavou uděláme díru do světa, ale chtěli jsme představit trochu jiné pojetí designu a to se nám snad podařilo," uzavřeli designéři.

terTereza Houdková