Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
13. června 2017 5:40 Lidovky.cz > Relax > Design

Manolo Blahnik představí v Praze botu inspirovanou českým folklorem

Manolo Blahnik představí v Praze botu inspirovanou českým folklorem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manolo Blahnik představí v Praze botu inspirovanou českým folklorem | foto: Manolo Blahnik

Jeden z nejvlivnějších návrhářů bot se rozhodl vzdát hold českému folkloru, historii a tradici. Manolo Blahnik vyrobil jedinečný pár kozaček, které zdobí české křišťály.

Boty s jemnými fuchsiovými pom pomy jsou zdobené křišťálovými ověsy a svým designem nezapřou svého autora. „České země pro mě mají speciální význam, jelikož odjakživa představují tradici a kvalitu, ale zároveň v sobě nesou cosi hravého a dobrodružného,“ řekl Manolo Blahnik. „Křišťály Preciosa dodávají mému designu čistotu a autenticitu. Jsem velmi rád, že se mohu o tento unikátní design při této příležitosti podělit s širokou veřejností,“ dodal pan Blahnik.

Kozačky budou k vidění v Preciosa Flagship Storu 27. června u příležitosti blížící se výstavy v Praze s názvem The Art of Shoes, která je průřezem celoživotní práce Manolo Blahnika. Ta proběhne v pražském Museu Kampa, kam se přesune z Petrohradu, kde probíhala po velmi úspěšném zahájení výstavní tour v Miláně v paláci Palazzo Morando.

Cristina Carrillo de Albornoz, kurátorka výstavy, dílo rozdělila do šesti tematických sekcí - příroda, gala, umění a architektura, srdce, geografie a materiály. Výstava je tak retrospektivou obuvníkova životního díla. Celkem návštěvníci uvidí dechberoucí kolekci 80 kreseb a 200 bot, které vznikaly téměř 50 let.

MANOLO BLAHNIK

Kariérou trvající 45 let je Manolo Blahnik jedním z celosvětově nejvlivnějších návrhářů bot. Jeho boty okouzlují mezinárodní společenství zbožňujících a loajálních stoupenců po celém světě. Blahnik je řemeslník. Do dneška se každou sezonu na několik týdnů vydává do továren v Miláně, aby každou kolekci osobně přivedl k životu. Všechny jím navržené boty jsou založeny na jeho nákresech, které v továrnách přeměnil do prototypů. Skvěle tvarované jehly a podpatky, které pro své boty vytvořil, neustále zdokonaluje vlastníma rukama.

Lidovky.cz
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.