5. června 2013 22:30 Lidovky.cz > Relax > Design

Mikulov? Nedokáži si představit bydlet a pracovat jinde, říká Piršč

Daniel Piršč a jeho letadlo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Piršč a jeho letadlo | foto: Křehký

Designér Daniel Piršč je široké veřejnosti známý svým nadsázkou ochuceným přístupem k porcelánu a 3D tapetami ze stejného materiálu. Před několika lety přesídlil z Prahu na druhou stranu republiky, ničeho však nelituje, ba naopak. Jiné místo než Mikulov si prý pro život nedokáže představit.

"Mikulov je kouzelné místo a opravdu si nedokážu představit bydlet a pracovat někde jinde. Architektura, kamarádi, malé město.............i to má svoje negativa, přesto parádní," uvedl respektovaný designér v on-line rozhovoru se čtenáři Lidovek.cz.

CELÝ ON-LINE ROZHOVOR SI PŘEČTĚTE ZDE

V MIkulově si studio otevřel v roce 2005, jeho žena zde provozuje oblíbenou galerii/trafiku/kavárnu BÜRO, kde můžete shlédnout aktuální kolekce i díla dalších českých designérů. Jak by popsal atmosféru místa? "To musíte zažít!!!!!!Přijeďte a popovídáme si," nalákal Piršč čtenáře. 

A výborná příležitost na výlet se nabízí již tento víkend, v Mikulově se totiž koná už třetí ročník festivalu art designu Křehký Mikulov. Kromě porcelánu z dílny Studia Piršč festival představí například nový projekt Křehký Stories 2013, slovenskou galerii Art Design Project nebo studio Maarten Kolk. Více o festivalu se dozvíte zde.

Daniel Piršč

Kromě festivalu čeká Daniela Piršče stěhování dílny do větších prostor. "Práce a projektů přibývá. Měli bychom se v následujících měsících stěhovat do prostor, které nám snad umožní trochu se nadechnout," prozradil na závěr nejbližší plány. Více o práci designéra a studia Piršč naleznete zde.

terTereza Houdková