9. ledna 2018 6:24 Lidovky.cz > Relax > Design

Mmcité1 získalo v Americe cenu za odpadkový koš z betonu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Těžký, velkoobjemový koš, který uspěl v celosvětové konkurenci několika tisíc... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těžký, velkoobjemový koš, který uspěl v celosvětové konkurenci několika tisíc... | foto: Mmcité1

Odpadkový koš z betonu Better od designérského studia mmcité1 uspěl v celosvětové konkurenci a v minulých dnech získal jedno z nejstarších a nejprestižnějších mezinárodních ocenění za design Good Design Award.

Český design znovu sklízí úspěchy i za mořem. Designerské studio mmcité1, které se zabývá inovativními návrhy městského mobiliáře a designem pro veřejný prostor, opět uspělo  v americké soutěži Good Design a získalo ocenění za design betonového velkokapacitního odpadkového koše Better. Tímto prestižním oceněním mmcité1 opět potvrdilo kvalitu svých návrhů, které s lehkostí předčí celosvětovou konkurenci a ukazuje, že originální estetiku můžete vtisknout i takovému opomíjenému výrobku jako je odpadkový koš. 

Veřejný prostor sloužící všem bez rozdílu, tak může být trvale kultivován prostřednictvím průmyslového designu, jak nyní potvrdila odborná porota v Chicagu.
Těžký, velkoobjemový koš, který uspěl v celosvětové konkurenci několika tisíc přihlášených produktů ze 48 zemí z Evropy, Asie, Afriky, Severní a Jižní Ameriky, je vyrobený z pevnostního HPC betonu, avšak díky promyšlenému tvarování působí jako organicky modelované těleso pevných linií.Veřejný prostor sloužící všem bez rozdílu, tak může být trvale kultivován prostřednictvím průmyslového designu, jak nyní potvrdila odborná porota v Chicagu. „Ocenění nás velmi potěšilo. Pro celý náš tým je skvělé, když se naše nápady a úsilí korunuje mezinárodní cenou, zvlášť takto významnou. I přestože v této soutěži v minulosti uspěly i další naše výrobky, nikdy si ho nepřestaneme vážit. Je to zpráva, že věci děláme dobře,“ komentuje hlavní designér a spolumajitel mmcité David Karásek získané ocenění.

Těžký, velkoobjemový koš, který uspěl v celosvětové konkurenci několika tisíc přihlášených produktů ze 48 zemí z Evropy, Asie, Afriky, Severní a Jižní Ameriky, je vyrobený z pevnostního HPC betonu, avšak díky promyšlenému tvarování působí jako organicky modelované těleso pevných linií. I přesto, že se jedná o masivní a těžký produkt, svým kultivovaným tvarem zapadne téměř do jakéhokoliv kontextu.

Lidovky.cz
  • 2Diskuse