21. července 2016 7:32 Lidovky.cz > Relax > Design

Móda ve filmu: Versace i zákulisí, jak se „vyráběly“ topmodelky

Antonio Banderas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonio Banderas | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Versace či muž, který udělal nejznámější modelky posledních dekád. Do kin se chystají snímky mapující legendy módního průmyslu. Zatímco ikona italské módy Gianni Versace se teprve bude natáčet, letos v létě již byl ve Francii uveden životopisný snímek zakladatele světoznámé agentury Elite.

První zmiňovaný snímek se již chystá a hlavní roli, tedy slavného návrháře Versaceho, ztvární Antonio Banderas. Informoval o tom španělský deník El País s odvoláním na režiséra chystaného snímku Billa Augusta. Natáčení začne v prosinci v Miláně a točit se bude též v Miami, kde byl italský módní návrhář v roce 1997 zavražděn.

Dánský režisér August informaci o Banderasově účinkování ve svém novém snímku potvrdil, další podrobnosti už ale neuvedl. Italská firma Versace, kterou po smrti svého bratra převzala Donatella Versace, odmítla zprávu komentovat. Film má být podle ní považován za fikci.

Banderas, jemuž cestu do Hollywoodu otevřely v 80. letech filmy excentrického režiséra Pedra Almodóvara, má pro roli módního návrháře podle deníku EL País všechny předpoklady. Loni v září začal studovat design na prestižní umělecké škole Central Saint Martins a letos v květnu dokonce představil vlastní kolekci pánské módy.

Rodák z chudé Kalábrie Gianni Versace založil stejnojmennou firmu v roce 1978. Ze společnosti s hlavou medúzy v logu se stalo impérium luxusní módy, které začalo oblékat hudební hvězdy (například Eltona Johna, Michaela Jacksona, Bruce Springsteena či Madonnu), ale i princezny (mimo jiné lady Dianu). Versace, který se netajil svou homosexualitou, byl zastřelen sériovým vrahem, jehož motiv zůstal neobjasněn.

Casablancas udělal Crawford i Campbell

Jmeno John Casablancas mnoha lidem dnes nic moc neřekne. Je již několik let po smrti, přesto udělal svého času ve světě módy humbuk. Pocházel ze zámožné rodiny, měl elitní vzdělání ve Švýcarsku, tedy všechny předpoklady stát se elitním členem společnosti. Přestože se to dnes nezdá, ve své době udělal odvážný krok. Na začátku sedmdesátých let založil v Paříži modelingovou agenturu Elite Model Management.

To jemu je připisováno, že pojem jako topmodelka zavedl on. Modeling dal náležitý lesk a prestiž. Během své kariéry postavil slávu hvězdám typu Cindy Crawford, Naomi Campbell, Linda Evangelista, Gisele Bundchen či Stephanie Seymour. Dokumentární film mapující jeho život, vstoupil do francouzských kin na konci června.

tohTomáš Holý, ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.