Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší tenisté světa s trofejí od českého Lasvitu

Design

  7:00
Trofej, kterou na exhibičním tenisovém turnaji v Abú Zabí získal v současnosti nejlepší hráč světa Novak Djokovič, vyrobila česká sklářská firma Lasvit. Rozměrnou skleněnou plastiku bronzové barvy podnikoví skláři z Nového Boru ručně vytvořili podle návrhu mladé designérky ze Spojených arabských emirátů. Za společnost o tom informovala Lucie Kubovičová.

Trofej z dílny Lasvit foto: ČTK

LASVIT

Tuzemská firma Lasvit má pobočky v devíti zemích světa. Zaměřuje se na navrhování, vývoj a zakázkovou výrobu designových svítidel a rozměrných, převážně skleněných uměleckých plastik.

Kromě Djokoviče se plastikou od českých sklářů může pyšnit i David Ferrer a světová dvojka Rafael Nadal, kteří v Abú Zabí skončili na druhém a třetím místě. Víkendovému předávání cen kromě plně obsazeného stadionu přihlíželo i 120 milionů televizních diváků.

Trofej z dílny Lasvit

Věhlas si firma Lasvit získala například spoluprací s přepychovým hotelem Ritz-Carlton v Hongkongu. Co se menších realizací týče, trofejemi z rukou českých sklářů se pyšní například i přední světoví designéři, kteří zabodovali v posledním ročníku ceny International Design Excellence Awards (IDEA) v Paříži.

Autor: