Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Od vibrátoru k prstenům. Designérka Marešová navrhla kolekci šperků, inspirovalo ji šampaňské

Design

  6:31
Praha - Designérka Anna Marešová navrhla svou první kolekci šperků. Inspirací pro návrh se stalo šampaňské víno - bylo jako symbol výjimečnosti okamžiku. „Nejsem ten typ designéra, který by chodil do lesa, aby se inspiroval přírodou,” vysvětluje designérka.

Anna Marešová foto: MOOYYY

Využitím typických prvků šampaňského vína představuje tvary, které překvapí svěží elegancí. Ve dvou produktových řadách Muselet a Bouchon přetváří Anna Marešová zdánlivě obyčejné tvary v moderní šperk, který podtrhuje krásu nositelky. „Představení Champagne veřejnosti jsme plánovali na 21. duben, což nebylo možné, doufáme však, že kolekce spatří světlo světa 10. června.“ říká Tomáš Zempliner z MOOYYY. 

Šperky jsou ručně vyráběny ze sterlingového stříbra na indonéském ostrově Bali tradiční zlatnickou rodinou, v níž se řemeslo dědí již třetí generaci.

ANNA MAREŠOVÁ

Česká designérka, absolvovala Fakultu umění a designu na univerzitě v Ústí nad Labem a University of Derby. Anna Marešová proslula návrhem erotických pomůcek Whoop.de.doo za které dostala prestižní mezinárodní ocenění RED DOT award 2016 a italskou A‘ Design Award. V roce 2018 představila tramvaj T3Coupé, za kterou získala cenu RED DOT award 2019 a cenu Designbloku za mimořádný počin. Anna Marešová vnímá design jako užitný obor, v němž spojuje uživatelskou jednoduchost s estetickým zpracováním.

Autor: