Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kolekce iSee designérky Mikoláškové poukazuje na to, jak nás deformují chytré telefony

Design

  6:38
Kristýna Mikolášková je mladá designérka a studentka ateliéru K.O.V. na pražské UMPRUM. Svůj talent v minulosti předvedla například svítidlem Dione nebo dřevěnými hračkami BIRI. V současnosti přichází s novou kolekcí objektů iSee, která má otevřít oči všem uživatelům chytrých telefonů.

Kristýna Mikolášková v současnosti přichází s novou kolekcí objektů iSee, která má otevřít oči všem uživatelům chytrých telefonů. foto: Filip Kominík

Moje práce poukazuje na to, jak nás chytré telefony psychicky i fyzicky...
Celou kolekci iSee tvoří čtyři skleněné objekty, které svým tvarem i velikostí...

„Moje práce poukazuje na to, jak nás chytré telefony psychicky i fyzicky deformují. Telefony významně ovlivňují náš život, ale my si toho vlastně vůbec nevšímáme. Kolekce iSee má jednoduše otevřít lidem oči,“ vysvětluje Mikolášková.

Kristýna Mikolášková

Kristýna Mikolášková vystudovala design na ČVUT pod vedením prof. ak. soch. Mariana Karla. Svou tvorbu vystavovala již dvakrát na prestižním Milan Design Week a její bakalářská práce svítidlo Dione získalo ocenění Best of Design v rámci výstavy Czech Design Week. V současné době studuje na pražské UMPRUM v ateliéru K.O.V pod vedením prof. Evy Eisler.

Celou kolekci iSee tvoří čtyři skleněné objekty, které svým tvarem i velikostí nápadně připomínají chytrý telefon. „Stěžejním materiálem objektů je sklo. Čiré, průhledné sklo nám totiž umožňuje pozorovat reálný svět, namísto světa virtuálního,“ upozorňuje Mikolášková.

Dva z objektů jsou doplněny o prsten z mosazi a držák ve stylu Popsocket. Díky tomu se objekty dobře drží a v ruce dokonce působí jako malý šperk. Kristýna Mikolášková navíc upozorňuje, že mosazné doplňky v kombinaci se sklem nenápadně deformují lidské dlaně. Na zbylých dvou „telefonech“ jsou zobrazeny ikony „like“, „comment“, „share“ a text „Sponsored“. 

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat