Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Odjakživa jsem byl obklopený ženami. Vím, jakou kabelku potřebují, říká designér

V minulosti jsem pracoval v jedné tuzemské firmě, kde jsem byl obklopen dámami, od konstruktérek střihu přes technoložky po šičky, které mi pomáhaly a učily mě. | foto: FG

Premium
Móda ho zajímala od dětství, studovat šel ale truhlařinu, u které nakonec nezůstal, protože, jak sám říká, dřevo mu neposkytlo takovou volnost. Za to kůže ano. Zakládá si na tom, aby jeho výrobky držely tvar, aby byly propracované a konkurenci vítá. „Produkty navrhuji tak, aby byly na stejné, nebo minimálně podobné, úrovni jako produkty od luxusních módních domů,“ říká designér František Macháček.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Lidovky.cz: Tvrdíte, že vás móda zajímala už jako malého kluka. Jak se to projevovalo?
Moji rodiče mě od malička brali do obchodů s oblečením, oba se rádi strojili a za režimu si nechávali posílat od kamarádů věci ze západu. Mamka na mě šila outfity, které se mi líbily na zpěvácích nebo hercích.

Lidovky.cz: Když jste se měl rozhodnout, co budete dělat, zvolil jste truhlařinu, poměrně kreativní obor. Proč jste u něj nezůstal, dřevo vás nebavilo?
Rozhodoval jsem se v 15 letech na základě nějakých přání okolí. Řemeslo mě bavilo, ale postupem času jsem zjistil, že bych se rád věnoval hlavně módě. Kreslil jsem si i při hodinách módní skici a ilustrace. Doma jsem se díval na přehlídky a strašně jsem to miloval.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se