Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Design

Olomoucké studio Mimokolektiv se stěhuje, nový prostor otevírá výstavou Jakuba Čušky

Obraz Jakuba Čušky foto: Archiv Jakuba Čušky

Olomouckou studio Mimokolektiv, které se zaměřuje na architekturu, design expozic a interiérový design, se stěhuje na novou adresu. A poprvé se mění také na galerii. Prostor otevírá expozicí malíře Jakuba Čušky.
  15:00

Mimokolektiv studio & design shop funguje od roku 2017 se sídlem v centru Olomouce. Nyní po šesti letech mění prostor za velkorysejší a stěhují se na na novou adresu.

„Prostor nám byl již malý, vzhledem k množství našich aktivit, které vykonáváme. Přesouváme se doslova o čtyři domy dále Ztracenou ulicí, směrem k centru. Nové studio má opět velkou výlohu, jak jsme byli zvyklí a vytváří intervenci do ulice. Naše náplň zůstane totožná. Nově máme větší ambici nabídnout našim návštěvníkům více pohodlí například při pořádání workshopů, výstav či jiných eventů, větší sortiment v design shopu a také pro nás velmi podstatné, větší prostor pro ateliérovou tvorbu,“ vysvětluje Barbora Trundová.

Na konci srpna prostor otevírá a to hned vernisáží malíře jakuba Čušky, který se ve své tvorbě zabývá figurální malbou, ve které se vyskytují situace, které mohou působit až snovým či surrealistickým dojmem.

Obraz Jakuba Čušky
Obraz Jakuba Čušky

V plátnech, která jsou tvořena částečně kresebným způsobem se vyskytují figury zasazené do nejasného prostředí a s divákem komunikují hlavně prostřednictvím gesta. Pro dotváření obrazu je pro něj důležitý také vzor a práce s barvou. K námětům pro svoje díla využívá hlavně vlastní imaginaci, která je částečně podpořena prací s fotografiemi. Hlavní je pro něj procesuální přístup, obraz je doslova tvořen pod rukama.

Mimokolektiv

Mimokolektiv je studio zaměřující se na architekturu, design expozic, interiérový design a na návrhy krajinářské a zahradní architektury. Prostor studia propojuje s design shopem, který prezentuje český a slovenský originální bytový design.

Ve studiu si můžete zakoupit díla od českých designérů či šperkařů - například od Dany Bezděkové, Elišky Lhotské či Ondřeje Stáry.

Autor: