Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Design

Panenky v designovém provedení. Projekt propojuje módu a charitativní myšlenku

Šperkařka Daniely Komatović se svou panenkou foto: Archiv Daniely Komatović

Charitativní projekt Hellping Dolls svou vizí propojuje talentované návrháře a celosvětovou módní ikonu, panenku Barbie od Matella. Limitované edice barbínek oblečené v unikátních róbách se draží v Čechách i ve světě a výtěžek z této dražby putuje na konto vybrané instituce. Tou se pro tento rok stal Klokánek na Praze 4, který se stará o opuštěné a týrané děti.
  6:11

Do projektu se každý rok zapojují známí návrháři, designéři, ale i šperkaři. i letos své síly i letos spojila řada umělců, kteří každý svým vlastním originálním způsobem navrhli a ušili pro svou panenku Barbie šaty, vytvořili jí kompletní styling a takto přichystanou „dámu“ věnovali do charitativní aukce. 

Do projektu se zapojila i česká klenotnická značka ALOve známá, která se...
Panenka šperkařky Daniely Komatović

Jedné z panenek se „ujala“ například Daniela Komatović, známá především jako autorka luxusních designových šperků, se kterými slaví úspěch jak doma, tak v zahraničí. Navrhla a ušila elegantní, neotřelou večerní róbu pro panenku Barbie, kterou navíc doplnila o půlkarátový černý diamant v podobě brože. Do projektu se zapojila i česká klenotnická značka ALOve známá, která se spojila s mladým a úspěšným návrhářem Michaelem Kováčikem.

Letošní ročník se rozhodly podpořit herecké hvězdy Hana Maciuchová, Simona Postlerová nebo Sara Sandeva.

Charitativní projekt Helping Dolls má už svou tradici. Jeho cílem je pomoci dětem, zdůraznit význam organizace Fondu ohrožených dětí, přiblížit českou módu širší veřejnosti. Limitované sběratelské kousky panenky Barbie mají velkou oblibu i ve světě, kde se známé módní domy předhánějí, aby je oblékly a hollywoodské hvězdy, jako například Johny Depp, aby si je pořídily.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!