23. listopadu 2013 6:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Pohádková výstava českého designu se vrátila domů. A přivezla dary

Stolečku, prostři se ve Vídni | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stolečku, prostři se ve Vídni | foto: Stolečku, prostři se

Zhruba před rokem jsme vás informovali o povedené putovní výstavě Stolečku prostři se, kterou iniciovala nezisková organizace CZECHDESIGN. Pohádková instalace objela doslova celou Evropu a před několika dny se vrátila domů, aby se představila i českému publiku. A přivezla i dary z cest.

"Mám velmi rád pohádky. A to nejen proto, že jejich společné motivy spojují evropskou identitu a kulturu, která byla v minulém století několikrát násilně
rozdělena na západ a východ. Ještě raději mám ale romantickou atmosféru, kterou vytvářejí. Není to pouze o tom, co vidíte, ale také o pocitech – a přesně to vidím jako společný prvek u věcí, které jsme vystavili," přiblížil  před rokem podstatu výstavy její kurátor  Michael Vašků v on- line rozhovoru čtenářům Lidovek.

Michael Vašků a Michaela Juřenčáková

Michael Vašků a Michaela Juřenčáková s oceněním z VídněVýstava servírovala práce českých designérů a studií TON, mmcité, Bohemia Machine, ZORYA, deFORM, LLEV, PIRSC a práce studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně poprvé na veletrhu Blickfang ve Vídni a hned si odvezla ocenění pro nejlepší koncept. Následně se český design na pohádkovém stolečku představil také v Kodani, Miláně, Mnichově, Lodži, ve Stuttgartu, Tbilisi a v Sofii.

Zahraniční dary: šperky Saskie Diez i příbory Thomase Feichtnera


Nyní se projekt vrací zpátky domů, do sídla CZECHDESIGNu v ulici Vojtěšská. Nevrací se však s prázdnou - jako vzpomínku na navštívené metropole si Stoleček veze i exkluzivní výběr zahraničního designu. Českému publiku se tak kromě původní expozice představí i Vídeň skrze práci Thomase Feichtnera, Mnichov ve špercích Saskie Diez nebo Sofie prostřednictvím rádia Valentina Vodeva.

Ukázku zahraničních vystavujících naleznete v článkové fotogalerii, zbytek si můžete prohlédnout na vlastní oči ve Vojtěšské. Výstava začíná vernisáží 26. listopadu 2013 a trvá do 31.ledna 2014.  Více informací naleznete ZDE.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!