Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Poklad na tkaničky aneb jak vypadala cesta od pneumatik ke sběratelským kusům za desetitisíce


Pokud jde o tenisku vyrobenou v limitně omezeném počtu kusů, může se její cena na sekundárním trhu vyšplhat i na několik desítek tisíc. Nebo i mnohem víc. | foto: Reprofoto/Twitter: Complex Sneakers

Premium
Ve zrychlené době, na cestě mezi prací, nákupy, fitness centrem a kavárnami potřebuje moderní člověk pohodlné obutí. A tak polobotky a lodičky vyměnil za tenisky. Jsou pohodlné, módní, mohou být zatraceně drahé i lákavým úlovkem pro sběratele.

Tenisky jsou novodobými céčky či kartičkami s pokémony. Jen s tím rozdílem, že sběratelům bot na tkaničky nebude stačit jen vyměňovat model za model, ale bude muset mít na účtu poměrně tučný obnos. Cena této obuvi, která je v dnešní době určena spíš na parádu než na hřiště, se totiž pohybuje kolem šesti tisíc korun. Pokud jde o tenisku vyrobenou v limitně omezeném počtu kusů, může se její cena na sekundárním trhu vyšplhat i na několik desítek tisíc. Nebo i mnohem víc.

Dobře orientovaná generace

Fenoménu tenisek podlehli především mladí lidé narození kolem roku 2000. Orientovat se v této nezvyklé vášni není snadné. Je třeba znát jména návrhářů, značek, mít přehled o tom, v kolika kusech byla bota vyrobena nebo co musí člověk udělat, aby si tenisku mohl vůbec pořídit... Přijít do obchodu s kreditkou k tučnému účtu někdy skutečně nestačí.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor: