20. října 2019 5:51 Lidovky.cz > Relax > Design

Zlínské boty Vasky oslavují své tříleté výročí limitovanou kolekcí

Tvoří ji tři zákaznicky nejoblíbenější siluety (Farm, Desert a Derby) v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tvoří ji tři zákaznicky nejoblíbenější siluety (Farm, Desert a Derby) v... | foto: Vasky

Česká značka Vasky jednadvacetiletého podnikatele Václava Staňka navazuje na obuvnickou tradici, kterou ve Zlíně před více než sto lety započal Tomáš Baťa. Pod její hlavičkou vznikají minimalistické šité boty z materiálů od lokálních dodavatelů kůže. Nová limitovaná kolekce oslavuje tříleté fungování značky. Tvoří ji tři zákaznicky nejoblíbenější siluety (Farm, Desert a Derby) v prémiové hnědé kůži, kterou značka Vasky předtím ještě nikdy nepoužila.

Na rozdíl od klasických Vasek je limitovaná kolekce zabalená do speciální...
Pod její hlavičkou vznikají minimalistické šité boty z materiálů od lokálních...

„Tři roky, deset tisíc prodaných párů a miliony kroků… Když se podívám, jakou cestu Vasky za tu dobu urazily, cítím obrovskou vděčnost. Za to, že je o poctivou výrobu zájem. Že se lidem naše boty líbí a že ve Zlíně pořád žije obuvnická tradice, kterou kdysi vybudoval Tomáš Baťa,” říká Václav Staněk, zakladatel firmy Vasky. 

Od každého modelu je k dostání pouze devadesát devět kusů jako symbolický odkaz na oblíbenou baťovskou cenovku. Limitovanou kolekci najdete od 15. října 2019 na www.vasky.cz a v kamenných prodejnách v Praze, Ostravě a domovském Zlíně.

„Vasky dostaly do vínku přání, abychom se nebáli objevovat neznámé. A dnes nám píší nadšení zákazníci, že díky Vaskám přestali odkládat své cestovatelské plány a začali si plnit sny. Děkuji všem, kdo naše boty nosí. Je mi ctí, že kráčí za svými cíli právě ve Vaskách,” dodává.

Limitovaná kolekce Vasky obsahuje trojici siluet Farm, Desert a Derby, které mohou nosit jak muži, tak ženy. Na každém páru je vyraženo logo „Made in Czech Republic” jako odkaz na místo, odkud vedou kroky těch, kdo Vasky vyrábějí a nosí. Na rozdíl od klasických Vasek je limitovaná kolekce zabalená do speciální krabice se zlatým potiskem, která kromě ochranného obalu na boty skrývá také klíčenku ze zbytkové kůže z jejich výroby.

Vasky

Firmu Vasky založil dnes jednadvacetiletý podnikatel Václav Staněk v roce 2016. Letos ho časopis Forbes zařadil do prestižního žebříčku 30 pod 30 a ve stejném roce přesáhne značka Vasky obrat 30 milionů korun a 10 tisíc párů bot. Příběh každého z nich začíná i končí lidským dotekem. Vasky vznikají v Baťově Zlíně poctivou ruční prací a tradičními ševcovskými metodami. Na jejich výrobě se podílí až dvanáct zkušených ševců, kteří používají ty nejkvalitnější materiály od prověřených lokálních dodavatelů především ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Václav Staněk ve své firmě zaměstnává pouze lidi z regionu a k ševcovskému řemeslu vede i mladou generaci.

Lidovky.cz
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...