11. ledna 2016 7:28 Lidovky.cz > Relax > Design

Pražský týden módy láká talenty, filmaři přinesl úspěch v zahraničí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Teprve dvaadvacetiletý fotograf Martin Faltejsek získal se sérií snímků ze... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teprve dvaadvacetiletý fotograf Martin Faltejsek získal se sérií snímků ze... | foto: Martin Faltejsek

Dokonalá krása světa modelingu v konfrontaci s texty výrazných uměleckých osobností a myslitelů uplynulého století. Takový je krátký film nejen ze zákulisí pražského cyklu týdne módy, který slaví úspěch v zahraničí. Pětiminutový snímek Jakuba Jahna se probojoval se do oficiální selekce uplynulého Festivalu krátkých filmů Aesthetica 2015.

Video report Jakuba Jahna z loňského jarního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku nazvaný Multiple Body byl vybrán z celkem 1 700 filmů. Dostal se tak do přehlídky 300 snímků zařazených v 11 kategoriích.

Multiple Body se nominací v kategorii módních snímků zařadil mezi filmy vytvořené pro renomované značky jako např. Ted Baker, River Island či Rag & Bone. O čem film je? V několik minutách shrnuje dění ze zákulisí i přehlídek, na pozadí zní úryvky textů německého dramatika Heinera Müllera, rumunského básníka Gherasima Luca či francouzského filosofa Michela Foucaulta.

A Nezůstalo jen u tohoto úspěchu. Přehlídková mola pražských týdnů módy lákají nejen zahraniční novináře a fotografy, ale i mladé české talenty. S fotografiem ze zářijového týdne módy slav úspěch rovněž Martin Faltejsek. Teprve dvaadvacetiletý fotograf získal se sérií snímků ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Week jedno z pěti ocenění pro mladé fotografy do 25 let Canon Junior Awards v rámci jednadvacátého ročníku soutěže Czech Press Photo.

Další edice fashion weeku s epředstaví od 16. do 23. března. Návštěvníkům budou prezentovány kolekce na nadcházející podzim a zimu opět v netradičních prostorách. Po ZIBA centru v ulici N Příkopě či štvanickém skateparku zamíří modleky tentokrát do filmových a televizních ateliérů na Strahově.

tohTomáš Holý
  • 0Diskuse