Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Přehlídkový program týdne módy skončil. Přítomné hvězdy pozval na molo

Design

  10:32
PRAHA - Módní událost Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW) je u konce. Přehlídky trendů, které byly v uplynulých dnech určeny pro podzim/zima 2017, se budou znovu opakovat až za půl roku. Jaký byl poslední přehlídkový den?

Mercedes-Benz Prague Fashion Week - Lukáš Knarc foto: MAFRA

Nejkratší a přesto nejhvězdnější ze všech. O tom, že třetí patro obchodního domu Kotva hostí slavná jména věděli všichni – od zpěvačky Dary Rolins a jejího partnera Rytmuse až po producentku a dceru slavné filmové dokumentaristky, Hanu Třeštíkovou. Řadu židlí proto museli organizátoři zdvojit a místo určené pro fotografy bylo najednou plnější než kdykoli předtím.

Úterní blok módních přehlídek zahájila Kateřina Geislerová, návrhářka se zkušenostmi nasbíranými v Paříži. Tváří její značky je již delší domu jedna z nejslavnějších českých modelek. Proto nebylo divu, když se nakonec objevila i na mole. Simona Krainová osobně zahájila show, na níž designérka spolupracovala s českou firmou Tonak.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week - Situationist
Mercedes-Benz Prague Fashion Week - Michael Kovačik

Plstěné pokrývky hlavy však byly v podání Geislerové mnohem odvážnější, než je na novojičínského výrobce a jednoho z největších producentů klobouků na světě zvykem – dvojité kšilty, krempa delší než čepice filmového strýčka Pompa nebo chlupatá varianta připomínající pokrývky hlav londýnské královské gardy. Spojujícím prvkem celé kolekce byla pletenina, vysoký pas a bezchybná krejčovina.

Třetímu dni módního festivalu vládla nuda. Zakončil ji striptýz

Bez přestávky následovala práce Petry Balvínové tvořící pod značkou Tiqe, která zarámovala svou kolekci konceptem vesmírné laboratoře. Šedé, žluté a červené uniformy v hřejivé vlně s velkými kapsami a batůžky přišitými přímo na oděv, dlouhé tuniky i kabáty nebo vzpomínka na seriál Návštěvníci.

Geislerová spolu s Balvínovou převedly nepříliš vizionářské kolekce, přesto by byl zázrak, kdyby se jejich rukopis stal typickým prvkem českého stylu - který je v mnoha ohledech stále nevyprofilovaný.

Vždyť je to jen móda

Slavná jména českého designu byla včera přítomna předávání cen Czech Grand Design. Proto v prvních řadách MBPFW chyběla kreativní ředitelka firmy Brokis, Lucie Koldová, návrhářka a pedagožka Liběna Rochová nebo mladý tvůrce Miro Sabo, kteří byli jinak pravidelnými hosty celého přehlídkového programu. Obchodní dům Kotva tak před poslední přehlídkou patřil celebritám - Vendule Svobodové, Emmě Smetaně, ale překvapivě nechyběl ani mladý politik Dominik Feri nebo Tomáš Topolánek, syn bývalého premiéra a předsedy ODS.

Jednotlivé uličky protínala žlutá čára a finální rovinka před fotografy ústila tmavě modrým kobercem. Trochu 80. léta, punku a dekadence. Jakub Polanka protočil na mole několik stejných modelů jen v různých variacích. Nejpoutavější z nich byla silueta V - kalhotový kostým sešněrovaný plastovým korzetem a protnutý šálem tvořící splývající top.

Je to jenom móda, vzkázal všem přítomným Jakub Polanka, když se závěrečné defilé modelek proměnilo v radostné skákání, neorganizovaný tanec a radostné tleskání. Tak za půl roku zas. Možná v obchodním domě Kotvě, či jiné budově patřící pod Pražskou správu nemovitostí, která je partnerem českého týdne módy. Kreativní ředitel MBPFW Lukáš Loskot začne na výběru lokace pracovat ihned po skončení události. Během zítřka bude fashion week pokračovat showroomy ve třetím patře obchodního domu Kotva, jež se otevřou široké veřejnosti.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!