Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Móda nemá hranice. Na Smetanově nábřeží proběhne módní přehlídka, v hlavní roli se představí senioři

Z příprav na módní přehlídku Sladkých 90 foto: Kateřina Pichugina

SmetanaQ Showroom ve spolupráci s organizací Život 90, která podporuje seniory v nezávislém a společenském životě, uvede jedinečnou módní přehlídku, v rámci které vynesou na molo kolekce designérek a designerů ze SmetanaQ Showroomu seniorky a senioři se svými nejbližšími.
  16:00

Akce proběhne v sobotu 16. září v rámci sousedských slavností Zažít město jinak pod taktovkou Olo Křížové. Přehlídka je unikátní hned ze dvou důvodů, prvním je mezigenerační propojení, druhou je umístění přehlídky v exteriéru v odpoledních hodinách.

„S nápadem zorganizovat na nábřeží přehlídku ve spolupráci se seniory a seniorkami přišla Míša ze Života 90 a mě to hned nadchlo. Představila jsem si to krásné propojení s našimi designéry ze SmetanaQ Showroom a hned jim nápad odprezentovala. Jak jsem očekávala ideu přijali s nadšením. Abychom akci dodali ještě větší hloubku, rozhodli jsme se oslovit také rodinné příslušníky seniorů a na přehlídce tedy designérské modely vynesou například vnučka s dědečkem či dcera s maminkou,“ říká organizátorka akce Pavla Gerschonová.

Přípravy přehlídky si užívají i designéři. „Baví mě prezentace šperků formou přehlídek. Je to příležitost, jak si vzájemně osvěžit dny. Pro tuto událost jsem nabídla své větší nadčasové náhrdelníky a náramky, které nemají generační hranice,“ říká šperkařka Dana Bezděková.

A její kolegyně se showroomu Hana Frišonsová se připojuje: „Ráda vytvářím oblečení pro různé typy postav bez ohledu na věk, takže mě baví toto mezigenerační propojení. Rádi bychom ukázali, jak různorodí a styloví mohou lidé být v každém věku a jak mohou vyjádřit svoji osobnost.“

Autor:

Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!
Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!

Zapojte se s námi do soutěže o 10 velkých balíčků plných produktů pro malé gurmány od značky GERBER.