5. července 2018 6:37 Lidovky.cz > Relax > Design

Ve jménu hada. Interaktivní výstavu značka Bulgari věnovala symbolickému zvířeti

Jim Starr - Medusa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jim Starr - Medusa | foto: archiv firmy

Začátkem května byla v římském concept storu New Curiosity Shop značky Bulgari otevřena nová výstava: jmenuje se Serpenti Art Exhbition a je věnována symbolickému zvířeti této italské šperkařské značky - hadovi.

Výstava Serpenti Art Exhibition navazuje na velmi úspěšnou expozici SerpentiForm, kterou značka uspořádala v roce 2016 a 2017 v Římě, Singapuru a Tokiu. Umělecká díla, jež spojuje právě motiv hada, který se na špercích Bulgari objevuje už od 40. let minulého století, dokonale zapadají do interiéru butiku.

Niki de Saint Phalle - Fauteuil serpent
Umělecká díla, která jsou k vidění v New Curiosity Shop, butiku značky Bulgari...

V butiku na Via Condotti naleznete třeba koberec z vlny a hedvábí s názvem Amiamo il Serpente (Milujeme hada) od italské legendy Fornasetti. Výstava pokračuje objevením jasně barevné abstrakce Abstract Painting od Philipa Taaffeho, umělce, který byl hadem posedlý. Had se také zjevuje ve dvou uměleckých dílech od Niki de Saint Phalle. Za pozornost stojí i dvě keramické plastiky od umělkyně Joany Vasconcelos. Medusa od britského umělce Jima Starra nabízí popartovou interpretaci slavného mýtu. Plastiky mladého italského umělce Davida Aarona Agneliho si zaslouženě získávají pozornost: Agneli čerpá ze své původní profese zlatníka a jeho figurální plastiky jsou odlity starodávnou metodou „ztraceného vosku“, která se používá ve šperkařských dílnách Bulgari. A tím výčet uměleckých děl zdaleka nekončí.

Prsten z nové kolekce Serpenti italské značky Bulgari je k dostání i v pražském...

Serpenti Art Exhibition je interaktivní. Počitadlo u vchodu se mění na obrazovku, kde si návštěvníci mohou sestavit svůj originální šperk. Pomyslným završením je výběr archivních kreací značky z kolekcí Heritage Collection a High Jewelry Collection. K vidění je i výběr večerních rób, inspirovaných tímto plazem.