Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zlaté slunce ze skla, Češi vyrábí prestižní trofej pro tenisty

Tour de France

  7:03
Když britský tenista Andy Murray před několika dny dostal do rukou po vyhraném turnaji v Abú Dhabí skleněnou trofej, držel Sunrise Trophy, kterou vyráběli čeští skláři. Přední sklářská společnost Lasvit totiž kromě honosných interiérových instalací vyrábí i nejrůznější ceny a trofeje.

Brit Andy Murray po vítězství tenisového šampionátu v Abú Dhabí zvedá nad hlavu trofej, kterou vyrobili čeští skláři z Lasvitu. foto: Reuters

Trofej pro turnaj Mubadala World Tennis Championship vyrobil,Lasvit již popáté. Zručnost novoborských sklářů letos dostala podobu trofeje o průměrů 50 cm, vyrobené z ručně foukaného a ručně tvarovaného skla. Unikátní cena designérky Jany Růžičkové nese název Sunrise Trophy a byla inspirována sluncem vycházejícím nad arabskou pouští a jeho energií. Náročná technologie výroby byla přitom založena na snaze vytvořit co největší dokonalý tvar pomocí volného ručního foukání. 

Trofej pro tenisový turnaj v Abú Dhabí vyrobili čeští skláři z Lasvitu. Sunrise...

„Vnější vrstva z barevného skla ve škále od zlatých až po červené odstíny je z vnitřní strany pokryta reflexní vrstvou stříbra. Ta pomáhá docílit efektu hloubky a záře slunce,“ říká designérka Jana Růžičková. 

Lasvit již několik let také vytváří trofej pro vítěze prestižního cyklistického závodu Tour de France.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!