Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Jamie Oliver plánuje řetězec 30 italských restaurací v Asii

Jamie Oliver | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jamie Oliver | foto: Reprofoto

Slavný britský šéfkuchař Jamie Oliver se chystá poprvé proniknout do Asie, kde plánuje zřídit řetězec 30 italských restaurací. První z nich by měla být otevřena v první polovině příštího roku v Hongkongu.

"Proč Asie? Ze všech trhů má tento nejrychleji rostoucí ekonomiku," vysvětlil Edward Pinshow, předseda společnosti Tranic Franchising, která se spojila s Oliverovou firmou pro asijskou expanzi. "Číňané si nesmírně oblíbili italské jídlo. V Japonsku jméno Jamie zdomácnělo," dodal.

Prvních šest provozoven má vzniknout v Hongkongu a v Singapuru. Dalších 24 restaurací bude během příštích pěti let zřízeno s největší pravděpodobností v Číně, Japonsku, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu.

První, hongkongská restaurace bude nabízet plné tříhvězdičkové menu s předkrmem, hlavním chodem, dezertem a skleničkou italského vína v průměru za 38,5 amerického dolaru (670 korun).

"V Jamieho restauracích budou vedle sebe sedat dělníci, studenti a šéfové akciových společností," vylíčil svou představu Pinshow, přičemž zdůraznil, že veškeré pokrmy budou "přírodní a ekologické". Řetězec Jamie's Italian má již pět restaurací v Anglii a Oliver s Pinshowem plánují i další rozrůstání na evropský kontinent.

Nyní čtyřiatřicetiletého Jamieho Olivera vynesl ke slávě v roce 1999 jeho televizní pořad o vaření Šéfkuchař bez čepice (The Naked Chef). Od té doby se díky svým receptům na jednoduché jídlo a schopnostem jeho prezentace stal kuchařskou celebritou a po světě prodal miliony kopií svých kuchařek.

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...