Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C oblačno Předplatné LN
11. dubna 2012 15:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Jubilejní Vinařské Litoměřice. Bude co ochutnávat

Vinný sklípek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vinný sklípek - ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Již podesáté se v litoměřickém Domě kultury a nově i v renovovaném gotickém hradě konají 13. a 14. dubna Vinařské Litoměřice. Návštěvníci zde mohou po oba dny od 10 až do 19 hodin ochutnávat bílá, růžová, červená i šumivá vína ze všech vinařských podoblastí Čech a Moravy od těch nejlepších vinařů.

Tato přehlídka patří k nejprestižnějším a nejlépe organizovaným vinařským akcím v republice.

Do soutěže ve městě se staletou vinařskou tradicí přihlásili vinaři z Čech a Moravy 823 vzorků vín, které po dva dny hodnotilo sedmnáct pětičlenných komisí.

Titul Championa Vinařských Litoměřic získal Ryzlink vlašský, výběr z bobulí, ročník 2009 z Vinselektu Michlovský. Miloš Michlovský je zároveň nejúspěšnějším vinařem. Z Litoměřic si odveze nejenom titul šampiona, ale také sedm zlatých a čtyři stříbrné medaile. Jeho kolekce je nejúspěšnější z vinařské oblasti Morava. Celkem bylo uděleno 101 zlatých a 157 stříbrných medailí.

Sedm zlatých medailí získal také Josef Dufek ze Svatobořic-Mistřína. V Litoměřicích je tedy o víkendu skutečně co ochutnávat.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.