9. října 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

McDonald's zaměstná michelinského kuchaře

Hamburger Vivace je se slaninou, slaným špenátem, marinovanou cibulí a majonézou se semínky hořčice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hamburger Vivace je se slaninou, slaným špenátem, marinovanou cibulí a majonézou se semínky hořčice. |

MILÁN Řetězec s rychlým občerstvením McDonald's rozšíří v Itálii na omezenou dobu svoji nabídku o speciality navržené nejslavnějším italským kuchařem. Gaultiero Marchesi, kterému se jako prvnímu italskému kuchaři podařilo získat tři michelinské hvězdy, vytvořil pro největší světový řetězec s rychlým občerstvením dva hamburgery a dezert, které budou v restaurací v zemi v nabídce od 5. do 15. listopadu.

"Vytříbené" hamburgery se jmenují Vivace a Adagio a jejich cena je 4,70 eur (117 Kč). Vivace, čili živý nebo temperamentní, je se slaninou, slaným špenátem, marinovanou cibulí a majonézou se semínky hořčice.

Hamburger Adagio obsahuje proužky lilku ve sladkokyselém nálevu, rajčata a sýr ricotta.

Hamburger Adagio obsahuje proužky lilku ve sladkokyselém nálevu, rajčata a sýr ricotta.

Adagio, což stejně jako v hudební terminologii znamená pomalu, obsahuje proužky lilku ve sladkokyselém nálevu, rajčata a sýr ricotta. Houska pro hamburger je posypána nasekanými mandlemi.

Dezert nazvaný Menuet či Tiramisu alla Milanese je klasický dezert tiramisu vytvořený ze sladkého pečiva nazývaného panettone, krému s kávovou příchutí, sýru mascarpone, mandlí a kandovaného ovoce. Jeho cena činí 2,5 eura (62 Kč).

Generální ředitel McDonald's Italia Roberto Masi nazval spolupráci s Marchesim snem, který se stal skutečností. Marchesi je považován za duchovního otce moderní italské kuchyně, napsala agentura ANSA.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...